Jens Gulliksen (AIF)

Jens Gulliksen nr. 4 fra venstre. Landskamp mot Finland 28.oktober 1932,
Sporthallen Oslo. Fra høyre: Ukjent, Kaare Jensen, Otto Eriksen, ukjent
Jens Gulliksen, ukjent, Arthur Arnøy, ukjent.


Jens (Andre ) Gulliksen

Lillestrøm Turn og Idrettsforening
Adresse i Lillestrøm: Storgata 51

Født 1. juni 1908
Død 8.desember 1949 (Tuberkulose)

6 AIF- mesterskap 1927,1930,1931, 1932, 1934, 1936.  Sølv: 1926,1929  Bronse: 1928 
4 landskampsseire
1 uavgjort, landskamp

Debut 1925. Lærte å bokse av Pete Sanstøl da denne hadde militærtjenste
ved Kjeller Flyplass utenfor Lillestrøm

1925
28.02 Oslo Karl Fjeldstad                                    l

Karl Fjeldstad, Lillestrøm (f. 1904 død 1989)

10.12 Oslo Birger Johansen                               w tko
10.12 Oslo Kjernlie, Vika                                      w
11.12 Oslo Karlsen, Slemmestad                      w tko
11.12 Oslo Karl Fjeldstad                                    w

1926
21.01 Oslo Gunnar Wrangel                                w
22.01 Oslo Trygve Hansen, Sparta                     l
29.01 Lillestrøm Olaf Jensen, AIL                       w
30.01 Lillestrøm Birger Johansen, Vika            w tko1
30.01 Lilelstrøm Bjarne Strand                           w
10.03 Oslo Karl Fjeldstad                                     w
11.03 Oslo Erling Engh                                         l
17.03 Oslo Henry Hansen Vika                            w
18.03 Oslo Karl Fjeldstad                                     w
27.03 Oslo Harding Larsen                                  w  NM innledning
28.03 Oslo Peder Kristofferen Rollo                   l NM innledning
28.03 Oslo Karl Fjeldstad                                    l NM innledning Bronse til Gulliksen 
20.11 Oslo Einar Larsen                                      l
21.11 Oslo Karl Fjeldstad                                    w
21.11 Oslo Alf Myhrvold, Lillestrøm                    l tko 3                                       

1927
22.01 Lillestrøm Sverre Olsen, Rollo                 w
23.01 Lillestrøm Trygve Hansen Spartacus      l
18.03 Oslo Bjarne Strand                                     w NM innledning
19.03 Oslo W Enersen                                          w NM innledning
20.03 Oslo Sverre Olsen                                      w NM finale lettvekt
07.04 Lillestrøm Alf Myhrvold, Lillestrøm            w  Klubbmesterskap
09.04 Bergen J Jansen, Bergen                          w
28.10 Oslo Kristian Kristiansen                           w
29.10 Oslo Einar Larsen                                       l
12.11 Oslo Einar Larsen                                       l
13.11 Oslo Sverre Olsen                                       w
13.11 Oslo Bjarne Strand                                     w tko3
25.11 Oslo Erik Tellefsen                                     w
26.11 Oslo Sverre Olsen                                       w
27.11 Oslo Einar Larsen                                        l
10.12 Lillestrøm Kr,.Kristiansen                           w
11.12 Lillestrøm Einar Larsen                              l
11.12 Lillestrøm Olaf Kristiansen                        w


1928
18.02 Oslo Alexander Pawlow Sovjet               w (Spartakiaden,innledn)

Pavlov Sovjetmester 1926


19.02 Oslo Hilding Anderson,Sverige               l (Spartakiaden,innledning )
19.02 Oslo Einar Larsen, Norge                        l (Spartakiaden, finale)

Til tross for tapet for Andersson, veide seiren over Pawlow tyngre, slik
at JG fikk finaleplass likevel. Vanlig reglement i Spartakiadene.

12.03 Stavanger Sverre Sørensen                     w
30.03 Oslo Ragnvald Enersen                            w NM innledning
31.03 Oslo Einar Larsen                                      l  NM innledning
31.03 Oslo Harald Mortensen                             w NM innledning
31.03 Oslo Rangvald Hansen                            w NM kamp om bronse
19.10 Oslo Karl Fjeldstad                                    w
19.10 Oslo Franklin Kristiansen                        w
20.10 Oslo Kristian Kristiansen                         w
20.10 Oslo Otto Eriksen                                        l
30.11 Oslo Bengtsson, Sarpsborg                     w
01.12 Oslo Kåre Larsen                                       l  (ribbeinsbrudd)

1929
05.02 Lillestrøm Storm Stockmann Fagen 26   w
25.02 Stavanger Ukjent motstander                    w
10.03 Stavanger Sverre Sørensen                        w
17.03 Oslo  Ukjent motstander                             w NM innledning
18.03 Oslo                       Einar Larsen                   l  NM finale  (Siste av minst 8 møter)
06.04 Fredrikstad Ernst Olsen, Halden               w
11.10 Oslo Henrik Karlsen,Rollo                         w
11.10 Oslo Kåre Larsen                                         w
12.10 Oslo Anker Pedersen                                  w
25.10 Oslo Bruno Ahlberg Finland                       w
26.10 Oslo Kåre Larsen                                         w
26.10 Oslo Einar Hammar                                     w
Ukjent dato Ukjent sted Parlo Wakewa, Finland               w 

(Wakewa døde etter boksekamp i Ålborg 28/3 1932)

1930
31.01 Oslo Rudolf Ohlsson Enerhaugen          w
01.02 Oslo Bruno Ahlberg Finland                      w
02.02 Oslo Rangvald Hansen                             w
02.02 Oslo Arens, Tyskland                                  w
08.02 Stavanger Karl Johansen, Stavanger     w
24.03 Fredrikstad Arne Pettersen                        w
07.03 Oslo Sverre Hansen                                   w NM innledning
08.03 Oslo Ragnvald Hansen                             w NM innledning
08.03 Oslo Oscar Romsaas                                w NM finale     
17.10 Oslo Gunnar Hansen Vika                         l
18.10 Oslo Reidar Johansen,Bryn                      w
31.10 Oslo Leif Madsen                                        w
02.11 Oslo Oscar Romsaas                                w
14.11 Oslo Ottar Larsen                                        w
15.11 Oslo Leif Madsen                                        w

1931
16.01 Oslo Trygve Larsen, Vestbyen               w
17.01 Oslo Åge Tømmerek                                w
17.01 Oslo Leif Madsen                                      w
23.01 Sandvika Harry Hallberg                          w
06.02 Lillestrøm Rolf Evensen,Odd                  w
07.02 Lillestrøm Leif Madsen                            w
14.02 Oslo Leif Madsen                                      w
28.02 Oslo Olaf Sæterdal                                   w NM innledning lettvekt
01.03 Oslo Gunnar Wrangel                              w tko1 NM innledning
01.03 Oslo Leif MAdsen                                      w NM finale
15.03 Stavanger Oscar Andersen, Stavang    w
15.04 Hanover Rogge, Tyskland                       w
20.04 Hamle, Tyskland Ukjent tysk motst      w
10.07 Oslo Dælenenga Bernh Olsen              w ko1 Uttagning Spartakiaden
11.07 Oslo Dælenenga Leif Madsen               w  Uttagning Spartakiaden
24.07 Wien  Ukjent østerrisk motst                  w wo Spartakiaden, innledning
25.07 Wien Schultz, Tyskland                           w Spartakiaden innledning
26.07 Wien Willy Køhler                                     w  Spartakiaden innledning
27.07 Wien Tjasto, Lettland                              w Spartakiaden, finale

Tjasto Litauisk mester 1939

18.10 Oslo Willy Køhler                                      w dq
20.10 Lillestrøm Willy Køhler                             w
06.11 Oslo John Rasmussen                           w
06.11 Oslo Johs Hauge Vika                             w tko2
07.11 Oslo Leif Madsen                                     w
15.11 Moss Bernh Olsen                                    w
28.11 Oslo Yngvar Wethal                                  w
29.11 Oslo Herman Kraack                               w
05.12 Åbo Saapanen, Finland                           w
05.12 Åbo Helin Finland                                      w
05.12 Åbo Nikalainen, Finland                          w
11.12 Oslo Rudolf Olsen, Grønland                 w

1932
23.01 Stavanger Odd Persen, AIK Lund             w
02.02 Oslo Wilhelm Hansen, Enerhaugen        w
02.02 Oslo Nikulainen, Finland                            w
12.02 Braunsweig, Tyskl Willy Köhler                 D  (Tysk amatørboksing brukte uavgjort)
14.02 Hannover Tyskl David,Tyskland                D
16.02 Braunsweig Ulhaut, Tyskland                    w
19.02 Helmsedt Steibe, Tyskland                        w ko1
20.02 Bernburg Rudnick Tyskland                      w
22.02 Altenburg Eberle,Tyskland                        w
24.02 Zwickau,Tyskland Rausch,Tyskland        w
26.02 Riesa,Tyskland Røsler,Tyskland             w
13.03 Sarpsborg Oscar Nilsen, Roald               w  NM finale
01.04 Oslo Sporthallen Bertrand Andersen      w
01.10 Oslo Ragnar Rom, Enerhaugen              w tko2
15.10 Oslo Wiaskovski, Østerrike                       w
15.10 Oslo Thorleif Knudsen                               w
16.10 Oslo Suhonen                                              w
28.10 Oslo Mononen, Finland                              w (N-Finland)
29.10 Trondheim Rosvold, Levanger                 w tko2
29-10 Trondheim Mononen, Finland                  w 
19.11 Oslo Alf Jørgensen, Danmark                  w tko2
20.11 Oslo John Rasmussen                             w
20.11 Oslo Hans Fladeby, Rollo                         w

Hans Fladeby (1914-1971)


26.11 Lillestrøm Lorang Pettersen                     w tko1
26.11 Lillestrøm John Rasmussen                    w
16.12 Helsinki Mononen, Finland                       w
16.12 Helsinki Suhonen Finland                         w
18.12 Viborg Wainlo, Finland                               w
18.12 Viborg Hartikainen                                       w
18,12 Viborg Suhonen                                           w
19.12 Kumi, Finland Suhonen                             w
20.12 Viborg  Mononen, Finland                           l


1933
11.02 Fredrikstad Reidar Karlsen, Fremad    w
11.02 Fredrikstad Leif Madsen                           w
18.02 Oslo Høibråten Bernhard Olsen, Ski     w
25.02 Oslo Per Herum, Rollo                              w
26.02 Oslo Eino Pavilainen Finland                   w
??.08 Kristiansand Nils Strømme AIK Lund   w
03.11 Lillestrøm John Rasmussen                  w
04.11 Lillestrøm Rudolf Olsen                           w
15.11 Helsinki R.Anderssin, Finland                w (Navnet er korrekt stavet)
16.11 Helsinki Linden, Finland                          w tko1 (kutt)
18.11 Kymi, Finland Laine,Finland                    w ko2
18.11 Kymi Finland Suohinen Finland              w
19.11 Kymi Finland Kaukonen, Finland           w ko1
22.11 Vuoksenniska,Finland Loasinen           w tko2
22.11 Vuoksenniska,Finland Einkunnen         w tko2

1934
19.01 Oslo Wilhelm Bruun,Nydalen                  w NM innledning
20.01 Oslo Hans Ryden                                      w NM innledning

Hans Ryden (1911-1994) Rollo.

20.01 Oslo Knut Gangeskar                               w NM finale

Knut Gangeskar, Fagen 1926 (f.1912-d 19.02 1978) debuterte i Sp.09 i 1929 og gikk over til AIF 1934.


02.02 Oslo Knut Gangeskar Grønland             w
16.02 Oslo Jørgen Hansen, Danmark              w Nordisk innledning
17.02 Oslo Engstrand, Sverige                          w Nordisk innledning
18.02 Oslo Pavilainen, Finland                          w Nordisk finale
25.02 Moss John Rasmussen, Vålerenga      w
18.04 Birkerød, Danmark Ukjent motstander w
14.08.Paris Ukjent motstander                          w (Arbeider-VM innledn)
15.08 Paris Danis, Frankrike                              w wtko 1(Arbeider VM finale)
11.11 Oslo Sporthallen Sulo Linden Finland   w
11.11 Oslo Sporthallen Thorleif Knudsen        w
12.11 Oslo Hans Ryden                                       w
07.12 Oslo Sporthallen Hans Hansen              w
08.12 Oslo Gunnar Hansen,VIKA                       w

1935
11.01 Leningrad Eliseff, Sovjet                           w  Norge- Leningrad
15.01 Moskva Evgenji Ogurenko                        l   Norge-Moskva

Ogurenko Sovjetmester 1934,35,36,37,39,40,43,44,45. Sølv 1928 og 46.
Gull i Spartakiaden 1937

 19.01 Charkow Zagrisenko                                  w Norge-Charkow
03.02 Helsinki Linden                                           w Norge-Finland
07.02 Åbo Rødlin                                                    w
07.02 Åbo Lundfors                                                w
10.02 Stockholm Per Østlund                              w

1936
15.02 Stavanger Ola Støpamo, Odda                w NM innlending
16.02 Stavanger Rolf Paulsen,Vika                    w NM finale
24.11 Fredrikstad Roald Bye                               w

1937
29.07 Antwerpen Lehtinen, Finland                    w (Arbeiderolympiaden innledn)
30.07 Antwerpen Spansk motstander                w (Arbeiderolympiaden,innledn)
01.08 Antwerpen Ogurenkov, Sovjet                     l (Arbeiderolympiaden,finale?)

Bronse til Gulliksen, Gull til Ogurenkov.

27.08 Oslo, Dæhlenenga Gunnar Hansen,Pugilist  w (AIF-NBF) 2-1 seier

1938
14.02 Askim Øyvind Hauge                                    w
03.12 Lillestrøm Arne Meyer, Vika                         w

1939
26.02 Strømmen, Kaare Meier, Vika                   w
19.11 Greåker, Harder Paulsen, Rollo               w

Gulliksen var nå trener i Freidig og  bokset for klubben.

1940
14.03 Oslo Turnhallen Aage Danielsky             w

(JGs aller siste kamp i karrieren)



Her 194 kamper  170 seire 22 tap 2 uavgjort

Ingen kommentarer

Skriv en ny kommentar

hits