Tore Magnussen

Tore Magnussen,Pugilist 
f 1938

Bror Harry Magnussen
 

1954

12.11 Oslo Folkets Hus  Birger Olsen,Torshaug        l tko2

1955
04.02 Oslo Sentrum Kino Kjell Johansen,Vika           w
20.03 Drammen Ukjent motstander                             w
21.10 Oslo Folkets Hus Leif Larsen.Ørnulf                 w 3-0
28.10 Oslo Per Grini                                                         w 3-0
06.11 Molde Johannes Rishagen,Molde                     w
11.11 Oslo Jan Stensrud                                                 w
19.11 Sarpsborg Ukjent motstander                             w
24.11 Oslo Sentrum Kino Roger Knutsen                   l Junior NM innledn
02.12 Oslo Nordstrandhallen Gøte Bergstrøm           w
15.12 København Willy Jørgensen                                  l ko
 

1956

16.05 Oslo Jordal Amfi Roger Knutsen                              l
29.10 Oslo Folkets Hus Karl J Svenden                             l
09.11 Oslo Folkets Hus Karl Jørgen Svendsen                l

VG har seier, Aftenposten tap for TM. Aftenposten som regel mest pålitelig.

23.11 Oslo Arild Hannås                                                     w
07.12 Oslo Paul Sunde                                                        w NM finale Junior 

1957

01.02 Oslo Folkets Hus Jarl Bech                                   w
17.02 Arvika Sverige Lars Østling                                     l 3

 

1. av 4 møter. Østling født 03.01 1937. Svensk juniormester 1957.


22.02 Oslo Folkets Hus Arne Sjøgaard Kristensen     w Oslo Mester Junior finale

08.03 Oslo Torkild Larsen                                               l 2-1 NM innledn

26.10 Oslo  Odd Kjenslie                                                 w

14.12 København,Danmark Kurt Hansen,Dan                 l 3  (N-Danm B)
16.12 Helsingborg, Sverige Mihaily Szabo,Sv                l tko2 


1958
26.01 Bergen Perry Andersen Flisnes                             w

31.01 Oslo Folkets Hus Oskar Sykiainen Sverige         w tko

15.02 Skene,Sverige Max Scott Sverige                            l
22.02 Oslo Turnhallen Arvid Svenning                             w tko OM innledn
22.02 Oslo Turnhallen  Odd Kjenslie                               w OM finale

14.03 Oslo Sentrum Kino Odd Kjenslie                           w 3 NM Finale

     (Sannsynligivs det siste av 4 møter mellom M og Kjenslie)

16.03 Karlstad Sverige Kent Wingeskog Sver.                w
10.10.Oslo Folkets Hus Arvid Svenning                           w 3
24.10 Oslo Sentrum Kino Nikolai Krisjnin Sovjet           w
26.10 Drammen Lasse Østling                                         w
07.11 Poznan,Polen Papiecz,Polen                                    ltko2

12.11 Krakow Polen Stanislaw Lukowski                         l3

21.11 Oslo Sentrum Kino Benny Madsen                         l3
28.11 Oslo,Sentrum Kino Arne Sundstrøm                       l3

  

1959

16/17.01 Oslo Nordstrandhallen Georg Petersen           l 3

29.01 Glasgow,Scotland Robert Neil                                  l3
08.02 Karlskoga, Sverige Nikolaj Krisjnin                        w 3

06.03 Oslo Sentrum Kino Raymond Olsen                      w3 2-1 NM finale


Sportsboken 1959 har Leif Olsen

 

22.03 Karlstad Sverige Lars Østling                                   l
?? ??  Sverige  Kahnberg Sverige                                       w
11.10 Oslo Turnhallen Leif Olsen                                       w
25.10 Oslo Turnhallen Eje Sjøberg, Sverige                      w
15.11 Bergen Eldorado Dagfinn Ness                               l
22.11 Kristinehamn,Sverige Lars Østling                           w 3-0
04.12 Oslo,Sentrum Kino Jerry Karlson,Sverige                w  
14.12 Drammen Odd Kjensli                                                w

1960
24.01 Uddevalla,Sverige Lars Neuhaus Sverige                   w 3-0
29.01 Oslo Njårdhallen Reinhardt  Bomme                            w
07.02 Oslo Turnhallen Mats Runnfeldt Sverige                      w
19.02 Caerdydd,Wales R Punt                                                   w Norge-Wales
06.03 Oslo Turnhallen Jan Skjøndal                                        w 3 NM innledn
06.03 Oslo Turnhallen Aksel Laustsen                                   w NM finale
21.10 Oslo Njårdhallen Ivan Kennedy,Storbr RAF                  l
20.11 Oslo Turnhallen Knut Boysen Danm                             w ko

Motstander kan være andre.

02.12 Oslo              Vainö Järvenpäa,Finland                          w  (N-F) 
09.12 Drammen Ukjent motstander                                        w
16.12 Stockholm Valentin Johansson Sverige                       w (N-Svensk komb)

1961
22.01 Drammen,Turnhallen Ivan Kennedy Storbr RAF        l
27.01 Oslo Njårdhallen   Gunnar Johanson,Sverige            w tko 3(N-S)

VG har motsatt res. Aftenpostens beskrivelse tyder på at TM vant

12.02 Stockholm Attos Fräki Sverige                                       w
05.03 Oslo,Njårdhallen Godtfred Ulvestad                            wtko 3 (NM innledn)
05.03 Oslo Njårdhallen Leif Olsen                                           w NM finale

13.04 Oslo,Njårdhallen Henning Jensen,DK                         l tko3 Nordisk
08.10 Oslo Turnhallen Styrk Stenstrøm                                 w
20.10 Oslo,Njårdhallen Ivan Kennedy,Storbr. RAF              w 
03.12 Skien Terje Eriksen, Defence                                       w
03.12 Skien Leif Olsen                                                             w

1962
16.02 Helsinki,Finland Pertti Purhonen                                    l  3 (N-F)

08.04 Oslo,Turnhallen Styrk Stenstrøm                                   w 3 Finale NM

04.05 Oslo Njårdhallen Robert O?Neill Storbr RAF                w  tko 3

15.10 Oslo,Turnhallen Rolf Sommergren,Sv                           w

19.10 Oslo Folkets Hus Styrk Stenstrøm                                  w Oslo mester lett welter

04.11 Oslo Turnhallen Børge Krogh Danm                             ltko3 (N-Ålborg)

26.11 Oslo Folkets Hus Ukjent motstander                              ?

(Kan være tyskeren Hein Manfred)

1963
27.01 Trondheim Pennti Valtonen                                             w
01.02 Drammen Ole Berg Danm                                               w
08.02 Oslo Folkets Hus Curt Olesen Danm                            w
11.02 Hälsingborg Åke Gunnarsson                                        w tko2 skade
10.03 Oslo Turnhallen Ernst Kristiansen                                 w tko 3 (Oslomester lett welter Innled)
10.03 Oslo Turnhallen Aksel Laustsen                                    w tko1 OM finale
17.03 Oslo Turnhallen Kåre Natland                                        w  (NM finale)
22.03 Trondheim Jørgen Sell Danmark                                  w
04.04 Helsinki, Finland  Jorma Bergløf                                    l (Nordisk innledn)
07.05 London,Stanford Park B.Jury Storbrit                            w3
05.10 Bergen Eilif Carlsen Danmark                                       w
06.10 Oslo Turnhallen Jan Ulveie                                            w
18.10 Oslo,Sentrum Kino Osborne,Storbrit                              wtko2
19.10 Oslo Sentrum Kino Finn Josephsen Danm                 w
03.11 Drammen Arild Johansen                                                w
10.11 Oslo Sentrum Kino Jørgen Hansen, Danm                   w ko
17.11 Oslo,Turnhallen Ove Ljungkvist,Sverige                        w
28.11 Oslo Folkets Hus Kennet Petersen, Danm                       w
09.12 Oslo Folkets Hus Manfred Mende, Tyskl                        w
09.12 Oslo Folkets Hus Jurgn Voss                                        w
08.12 Stavanger Leif Andersen AIK Lund                                w tko3
22.12 Kristiansand Børge Hansen                                           w ko 1       

1964
07.01 Oslo,Samfundets Sal Oddvar Ervik                                  w3
26.01 Oslo Turnhallen Jurgen Voss                                           w  2. møte
14.02 Trondheim Nidarøhallen Svein Erik Paulsen                   w3
01.03 Bergen Håkon Nesje                                                           w
01.03 Bergen Stein Revfem                                                           w tko 2
07.03 Kristiansand Ove Ovesen, Danmark                                w ko 1
22.03 Oslo Samfundets Sal Håkon Nesje                                   w ko 3 NM innledn
22.03 Oslo samfundets Sal Arild Johansen                                w tko 3 NM innledn
22.03 Oslo,Samfundets Sal Harald Svendsen                             w  (NM finale)
27.06 Lubeck,Tyskland Jurgen Voss Tyskl                                 l

          Magnussens tredje møte med Voss. M vant de to første kampene.

29.06 Rendsburg Tyskland Todhe,Tyskl                                     w
21.08 Trondheim Nidarøhallen Taipo Arjakainen,Finl               w
30.10 Oslo Folkets Hus Kenneth Petersen Dan                        w
30.10 Oslo Folkets Hus Ole Neergaard                                       w tko3
27.11 Oslo,Nordstrandhallen Robert Smith,Storbr                      w3 
06.12 Kristiansand Stein Revfem                                                   w 3-0

1965
06.01 Halmstad Sverige Bengt Åke Gunnarsson                        w tko2
17.01 Uddevalla, Sverige Rune Carlsson                                      w 3-0
20.01 Trondheim, Nidarøhallen Jaap Bisschof Nederl                w
19.02 Oslo, Nordstrandhallen Osmo Kanerva Finl                      w
26.02 Oslo Folkets Hus Broccardo, Evelino Sverige                    w
21.03 Sandefjord Svein Erik Paulsen                                           w3 NM finale
01.04 København Harri Piitulainen Finl                                       w (Nordisk)
02.04 København Lasse Bentson,Danm                                       w (Nordisk finale)
23.05 Berlin,Tyskland James McCourt Storbr                              l tko3 (EM)
15.10 Oslo,Folkets Hus Ulf Johansen                                           w3
22.10 Oslo Schulte, Nederland                                                       w
28.10 København Danm Lasse Bentzon                                       w 2-1
31.10 Drammen Teddy Fossum                                                     w
01.11 Oslo Folkets Hus Arkasainen, Finland                                w 



Proffdebut Nov 1965  Totalt  193 kamper ifølge Aftenposten 1985
                                         Erik Steneruds klippbok "Match" har 249 kamper totalt for Magnussen.
                                        record her:             128:     97 seire   27 tap  I ukjent

Ingen kommentarer

Skriv en ny kommentar

hits