Otto Eriksen (AIF)

Otto (Tidemann) Eriksen (Under utarbeidelse)

(1910-1997)

Tilnavn: "Karamellen"
Klubb: Enerhaugen IL

1927
20.03 Oslo  Einar Larsen, Rollo                          l  (NM finale fjærvekt)

1928
20.10 Jens Gulliksen, Lillestrøm                        w

1929
23.11 Oslo Einar Larsen, Rollo                          w
23.11 Oslo Kåre Larsen, Vika                             w
14.12 Fredrikstad Olaf Romsaas,Rollo            w
15.12 Fredrikstad Kaare Jensen, Freidig        w

1931
14.02 Oslo Kaare Jensen                                   w
24.07 Wien Ukjent motstander                          w (Spartakiaden, Innledning)
25.07 Wien Ukjent motstander                           l  (Spartakiaden,innledning)

1932
?? ?? Oslo  Ukjent motstander                          ?  (Norge-Tyskland)

1933
28.01 Oslo Kaare Jensen                                   w

1935
03.02 Helsinki Ville Uhronen, Finland               l  (Norge.Finland)

 

Erling Engh, d.e. (AIF)

Erling ( Ingar ) Engh, senior  (Under utarbeidelse)
Enerhaugen IF/ Vika IF

Født 1906
Død 1944
Påkjørt på vei fra jobb av brannstiftere på flukt fra politiet.

Sønn: Ingar Engh
Barnebarn: Roger og Erling Engh.

Yrke: Møbeltapetserer.
Trener i Vika fra 1937-1940 sammen med Kåre Larsen.

1925
24.01 Oslo Karl Fjeldstad                                                        w
25.01 Oslo Thorvald Grønn Fagen                                         l
25.01 Oslo Engelhardt Karlsen, Vika                                     w
26.01 Oslo Martin Johansen, Vika                                          l  4 (Ekstra runde måtte til)
12.11 Oslo Trygve Hansen, Spartacus                                  w

1926
21,01 Oslo Konrad Karlsen, Slemmestad                             w tko3
21.01 Oslo Titt, Spartacus                                                         w
22.01 Oslo Trygve Hansen, Spartacus                                   w
30.01 Trondheim Hans Pedersen AIL                                     l
31.01 Trondheim Trygve Hansen                                             w
06.02 Oslo Trygve Hansen                                                        w
06.02 Oslo Peltonen, Finnland                                                 w
20.02 Helsinki  Ukjent motstander                                          w
20.02 Helsinki Ukjent motstander                                            w
10.03 Oslo Alf Myhrvold. Lillestrøm                                          w
11.03 Oslo Jens Gulliksen                                                        w
04.11 Oslo Hans Henriksen Spartacus                                  w
05.11 Oslo Karl Fjeldstad                                                          w
09.12 Oslo Karl Fjeldstad                                                           w
10.12 Oslo Karl Marthinsen                                                       w
31.12 Oslo Peder Kristoffersen                                                w


1927
30.01 Oslo Trygve Hansen, Spartacus                                  w
31.01 Oslo Sverre Olsen                                                          w
01.02 Oslo Andersin, Sverige                                                  w tko1 (tommelskade)
28 10 Oslo Håkon Olsen, Lillestrøm                                      w
29.10 Oslo Sverre Tellefsen                                                    w
29.10 Oslo Olaf Romsaas                                                       w
12-15. 11 Moskva Ukjent motstander                                     w
12-15.11 Moskva Ukjent motstander                                     w
12-15.11 Moskva Ukjent motstander                                     w

1. premie til Engh i weltervekt. Turneringen var et minne- evenement til 10 årsdagen
for
den russiske revolusjon. Engh vant "massevis av kamper" i flg. telegram til
Arbeiderbladet  18.11 1927

26.11 Oslo Virthof, Sovjet                                                           l
27.11 Oslo John Olsen, Rollo                                                  w
Ukjent dat, sted  Kåre Larsen                                                   w

1928
17.02 Oslo Sporthallen Thorleif Svendsen, Sandviken       w (Spartakiaden, innledn)
18.02 Oslo Sporthallen Leskinen, Finland                              l (Spartakiaden, innledn)
19.02 Oslo Sporthallen Karl Marthinsen, Norge                    w (Spartakiaden)

Kampen  mot Marthinsen gjalt ingen medalje.

20.10 Oslo Kåre Larsen                                                             l
02.11 Oslo Sven Larsson, Sverige                                           w
04.11 Oslo Kristian Kristiansen                                                l
04.11 Oslo Thorstein Larsen                                                    w

1929
05.02 Lillestrøm Ukjent motstander                                        w
17.03 Oslo Kristian Kristiansen                                                l (NM innledning)
25.10 Oslo Gerhardt Olsen                                                        w
10.11 Stavanger Magnus Johansen, Stavanger                    l tko2  (Håndskade)
15.12 Stavanger Kri. Kristiansen                                               l


1930
01.02 Oslo  Olaf Romsaas                                                          l
17.10 Oslo Rolf Eriksen                                                               w
18.10 Oslo Bror Berglund                                                            w

1931
14.02 Oslo Br. Andersen, Enerhaugen                                       w

Bertram Andersen (f. 1902- død 1972) Sølv i NM 1935, welter

24.07 Wien Ukjent motstander                                                    w (Spartakiaden innledn)
25.07 Wien Ukjent motstander                                                     w (Spartakiaden innledn)

Engh ble nektet videre deltagelse av legen p.g,.a solforbrenning på ryggen (!)
Endte derfor på tredjeplass.

Her: 51 kamper 40 seire 11 tap

Trond Berntsen

 

Trond Berntsen
Mellomvekt
IF Åmot, Buskerud.

Født 1960
Død: Utøya 22.juli 2011

Et av ofrene for terrorangrepene i Oslo og Utøya.

1981
15.03 Tromsø Isak Isaksen AK 59                            w (NM innledning)
15.03 Tromsø Morten Johansen, Sp 09                    l (NM finale)

1983
04.12 Tønsberg Per Arne Hytten, Ørnulf                    l  (Norway Box Cup)

1984
18.03 Oslo Ekeberghallen Hans Petter Martinsen Vika l (NM finale)

1985
15.01 Stockholm Canabakis, Tyrkia             l tko 3 finale Stokcholm Open
30.05  Budapest  Alex Mullen, Scotland       l  (EM innledning)
19.10 Tammerfors Marko Salminen, Finl    l 1-4  (Semifinale i turneringen)
?? 11 Timrå, Sverige Marcel Yman, Sverige w
13.11 Trondheim Ukjent kenyansk motst   w
??.11 Åmot, Buskerud Marcel Yman Sv      w (Returmatch)

1986
02.03 Trondheim Simen Auseth                    l  (NM finale)
?? ?? Helsinki, Marcel Yman, Sverige          l (Nordisk semifinale)

1987
26.01 Moss Gerald McClellan, USA             l tko2

McClelland ble verdensmester i mellomvekt 1991 som proff. Han forsvarte
tittelen 3 ganger. I 1995 ble han alvorlig skadet i en VM kamp og er i dag
sterkt invalidisert. Kampen mot Berntsen var en av hans siste som amatør.




03.12 Moss Helmuth Jud, Østerrike            w dq
04.12 Moss Simen Auseth,Ørnulf                 l 3
ukjent ukjent   Arve Breidal                             w tko (kutt)

1988
13.03 Bergen Espen Johansen Sp 09         w (NM innledning. TB skadet)

1989
03/05.03 Oslo Høyenhall Skolen Ukjent mots  w  (NM finale)
03.05 Trondheim Arve Bredal                         w 2-1
Breidals kamp nr. 86

1992
22.02 Drammen Kenneth Ocking Danm     l

Her: 20 kamper  9 seire, 11 tap

Oscar Romsaas (AIF)

Oscar Romsaas (AIF) 
Klubb Rollo
Welter
Født 1913
Død 1970

Nevø: Johnny Romsaas
Bror    Olaf Romsaas

1929
07.11 Oslo Lorang Pedersen,Lynild       w
08.11 Oslo Harry Hallberg                          l
08.11 Oslo Olaf Kristiansen, Engelsborg w
09.11 Oslo Aage Tømmerek                      l

1930
13.01 Trondheim Ukjent motstander       w
18.01 Ski Arne Pettersen, FRedrikstad    w
24.01 Oslo Hans Fladeby, Rollo               w
25.01 Oslo Henning Johansen                  l
14.02 Oslo Ukjent motstander                  w
29.02 Oslo Arne Pettersen                         w (Junior NM  innledning)
30.02 Oslo Sverre Hansen Fagen 26      w (Junior NM finale)
07.03 Oslo          Henning Johansen       w  NM innledning
08.03 Oslo           Leif Madsen                    w NM innledning
08.03 Oslo           Jens Gulliksen               l   NM finale
08.03 Oslo          Ragnvald Hansen          w NM bronsefinale
01.04 Trondheim Hans Pedersen, TBKL l
17.10 Oslo Anker Pedersen                       w tko2
31.10 Oslo Harry Hallberg                          w
02.11 Oslo Leif Madsen                              w
02.11 Oslo Jens Gulliksen                          l
21.11 Moss Leif Madsen                             w
05.12 Stavanger Erling Hansen,Bergen  w

1931
21.02 Halden Arne Pettersen, Moss   w
22.02 Halden Gunnar Hansen Vika     w
28.02 Oslo Harry Hallberg                    w (NM innledning.)
28.02 Oslo Kaare Larsen                      l  (NM innledning)
01.03 Oslo Lars Kristiansen                w tko 2 (NM kamp om 3 plsss)
03.03 Fredrikstad  Erling Bye, Uredd  w
05.10 Oslo Bernhard Olsen                  w
05.10 Oslo Kåre Larsen                         l
23.10 Oslo Ukjent tysk motstander     w (Oslo-Tyskland)
06.11 Oslo Bernhard Olsen                  w
07.11 Oslo Henry Henriksen                w
15.11 Stavanger Olaf Pedersen,Trygg w
11.12 Oslo Bertram Andersen               l

1932
29.01 Oslo Kåre Larsen, Vika          l                            
30.01 Oslo Berhard Olsen, Ski          w                            
30.01 Oslo Ottar Larsen Fagen          w                           
31.01 Oslo Rangvald Thoresen          l                            
20.02 Oslo Ragnvald Thoresen                             w (Oslo-Mester weltervekt finale)
13.03 Sarpsborg Karl Marthinsen, Rollo             w NM innledning
13.03 Sarpsborg Arne Pettersen                          w NM innledning
13.03 Sarpsborg Gunnar Hansen, Vika              w NM finale
30.03 Helsinki Mäki, Finland                                  w
30.03 Helsinki Lindenwall, Finland                      w
04.04 Tammerfors, ukjent motstander                w
15.04 Viborg, Mela, Finland                                     l
19.11 Oslo Sporthallen Max Voith, Tyskl               l
20.11 Oslo Sporthallen Bertram Andersen          w


1933
14.10 Oslo Fredrik Hasselstrøm                          w
11.11 Oslo Rolf Olsen, Ski                                     w
11.11 Oslo Alf Berg, Fagen                                    w
24.11 Oslo Sporthallen Rolf Olsen, Ski               l
03.12 Oslo Cirkus  Karl Hansen,.Stavanger      w tko 1 (Oslo-Stavanger)

1934
03.10 Oslo Sporthallen Stepanov, Sovjet                l  (Oslo AIF-Sovjet)

Her 56 kamper   41 seire 15 tap

Olaf Romsaas (AIF)

Olaf Romsaas (under utarbeidelse)
f.25,08 1905
f 21.08 1965
Mellomvekt
Klubb: Rollo

Sønn: Johnny Romsaas
Bror: Oscar Romsaas

Aktiv 1922-1932

1925
24.01 Oslo Olaf Brustad, Fagen                  w
25.01 Oslo Victor Jensen                              w
26.01 Oslo Schlapback, Tyskland               w
26.01 Oslo Thorbj Pettersen                         l tko 1
08.03 Oslo Thorbj Pettersen                         l NM innledning
12.11 Oslo Henrik Andersen, Vika               w
13.11 Oslo Johannes Olsen, Rollo              l tko 2

1926
22.01 Oslo Th Johansen                               l
04.11 Oslo Asbjørn Sønsteby                      w
05.11 Oslo Johs Nilsen                                  l
20.11 Oslo Aas, Trondheim                          w
21.11 Oslo Anton Holum                                l tko
09.12 Oslo Anton Holum                                w
10.12 Oslo Thorbjørn Pettersen                   l
31.12 Oslo Oskar Eriksen                              l

1927
23.01 Lillestrøm Håkon Olsen, Lillestrøm w tko3
29.01 Oslo G. Brännäs                               l   N-F
30.01 Oslo Moberg, Sverige                       l
31.01 Oslo Wirschoff, Sovjet                       l
19.03 Oslo Håkon Olsen                            w  NM finale mellomvekt
30.03 Oslo Asbjørn Sønsteby                    l  (Ekstrakamp utenom NM turneringen)
28.10 Oslo Asbjørn Sønsteby                    w
29.10 Oslo Erling Engh                                l
29.10 Oslo Håkon Olsen, Lillestrøm         w dq
25.11 Oslo Eugen Abrahamsen, Vika      w
26.11 Oslo Håkon Olsen                             w
27.11 Oslo Wirschoff Sovjet                        l
17,12 Oslo Aksel Ekelund, Løten              w
17.12 Oslo Thorbjørn Pettersen                l
18.12 Oslo Håkon Olsen                             l

1929
17.03 Oslo Erling Nilsen, Moss                l ko 1  NM innledning
12.10 Oslo Sverre Tellefsen                      w
02.11 Sarpsborg Kr. Kristiansen              l
23.11 Oslo Johan Magnussen                  w
23.11 Oslo Einar Hammergren                w
08.12 Oslo Rolf Brustad                             w

Rolf Brustad f 30.01 1904 død  24.06 1983 bokset for Rollo og hadde ca 100 kamper,
bl.a. 5 tap mot Kaare Jensen.

14.12 Fredrikstad Otto Eriksen                  l

Otto Tidemann Eriksen f 26.11 1910 død 03.01 1997 bokset for Enerhaugen. Tilnavn "Karamellen"
på grunn av sin "elektriske" punch. Beseiret også Jens Gulliksen, Einar Larsen og Kåre Larsen, 
samt Kaare Jensen ( 3 ganger) . AIF mester 1930 og 1933. Bronse i Spartakiaden 1931, WIen. Hadde
grønnsaksbod på Youngstorget med sin kone i mange år. 


1930
01.02 Oslo Erling Engh                               l
02.02 Oslo Folke Liiv                                  w
08.02 Stavanger Ukjent motstander        w
06.03 Oslo Johan Magnussen                  w NM innledning
08.03 Oslo Kaare Jensen                           l  NM finale
17.10 Oslo Rolf Brustad, Rollo                 w
18.10 Oslo Kaare Jensen                           l
01.11 Oslo Ole Johansen, Vika                 l

1932
20.02 Oslo Erling Hansen                   w  (Oslo-mester lettvekt finale)
13.03 Sarpsborg Einar Larsen             l (NM finale)

Her 47 kamper   23 seire 24 tap

Haakon Lind

Haakon Lind
Fagforeningen IF senere Fagen 26
Flue-bantam-fjær-lettvekt

Født 11.08 1906
Død  28.06 1955

Yrke: Lastebileier.
Proffbokser fra 1929. Trener i Oslo Bokseklubb og Ørnulf.

1921
11.12 Oslo Wilhelm Borgersen, VIka IF                        l

1922
12.11 Oslo Frank Gulbrandsen Ørnulf                          l

1923
21.01 Oslo Erling Nilsen, Høibraaten                            w
21.01 Oslo Fredrik Michelsen, Ørnulf                             w
22.01 Oslo Peter Sanstøl                                                  l
18.02 Oslo Leif Vevle,KAK                                                w (Oslomesterskapet,innledn)
18.02 Oslo Leif Moe                                                            l  (Oslomesterskapet,finale)
?? ?? Oslo John Phil, Stockholm                                    w ko (N-S)
04.05 Oslo Oddmund Gravem, Trondhj                         w
07.10 Oslo Fredrik Michelsen Ørnulf                              w Kretsmesterskapet finale
18.11 Oslo Oslo Arthur Olsen, Ørnulf                             w
02.12 København Viggo Andersen Da                           w  (N-D)

1924
13.01 Oslo Klett, Stavanger IF                                           w
16.02 Oslo Peter Sanstøl                                                   l (Oslomesterskapet)
26.10 Oslo Arntzen, Trondhejm                                        w
?? ?? Oslo Einar Larsen, Rollo                                        w

1925
?? ?? Stockholm  Ukjent motstander                               l  (EM)
30.10 Oslo Arobie Rule, GB                                               l
14.11 Oslo John Grefseng,                                                w (Oslomesterskapet, innledning)
15.11 Oslo Axel Normann                                                   l tko1 (kutt over øyet)

1926
17.01 Oslo Aguzzi, GB                                                        w ko
31.01 Oslo, Cirkus Melstrøm, Sverige                             w  (N-S)
13.02 Oslo Fredrik Michelsen, Ørnulf                              w
14.02 Oslo Arthur Olsen, Ørnulf                                        w
12.04 Oslo Ploots, Holland                                               w
03.10 Oslo Richard Madsen, Sparta København         w
14.11 Oslo Harald Mortensen, OAK                                w
15.11 Oslo Haakon Nilsen OAK                                       w ko
28.11 Oslo Åke Jacobsson Gøteborg                             w
03.12 Oslo Arthur Olsen, Ørnulf                                        l
12.12 Oslo Olaf E..,.                                                             w

1927
20.02 Oslo,Sporthallen Alfred Larsen,Tjalve                w Oslomestersk. innledn
21.02 Oslo Sporthallen Leif Nyberg, Tjalve                   w Oslomestersk. finale
16.05 Berlin Geen, Holland                                              w EM Innledning
17.05 Berlin Arne Sande, Danmark                                 l  EM innledning
22.05 Malmø,Sverige J Anderberg,Malmø                     w
15.10 Oslo KJønaas,Ørnulf                                              w

1928
29.01 Oslo Ture Westberg, Sverige                               w N-S (Norges eneste seier)
19.02 Købehavn Josef Zeebritz, Danm                          l  N-D
24.03 Oslo Haakon Nilsen, OAK                                     w NM
25.03 Oslo Jacob Iversen                                                w  NM
25.03 Oslo Karl Dehn                                                        w NM finale lettvekt
07.08 Amsterdam Dübbers, Tyskland                            l  OL innledning
13.10 Oslo Felix Dobbertin, Torshaug                           w
14.10 Oslo Baechler, Tyskland                                       w


Lind regnet selv med at han hadde ca 400 amatørkamper.
Alle 5 landskampene hans finnes overfor.
HL ble Norgesmester bare en gang (1928)

Her:  46 kamper    34 win 12 tap.

Aage Abrahamsen (AIF)

Aage "Bramsen" Abrahamsen

Fagen 26  Flue/bantam
Født: 14.12 1912
Død  27.09 1995,




1932
30.03 Lillestrøm Alf Johansen, Rollo                       l
31.02 Lillestrøm Georg Kristiansen, Telegrafen   l
13.03 Sarpsborg Kaare Dahlin, Vika                        l (NM innledning)
13.03 Sarpsborg Karl Svendsen, Halden                l (NM bronsefinale?)
31.09 Oslo Helge Pettersen, Freidig                        w tko3
01.10 Oslo Kaare Dahlin                                             w
01.10 Oslo Georg Kristiansen                                    l
08.10 Oslo Charles Braude                                       w tko2
15.10 Oslo Alf Johansen                                             l
02.11 Oslo Tuominen, Finland                                  l (Oslo-Finland)
09.11 Sandvika Kaare Dahlin                                    l
20.11 Oslo Georg Kristiansen                                   l
26.11 Lillestrøm Reidar Tønnesen, Kampen         w
26.11 Lillestrøm Rolf Lunde, Odd                             w
10.12 Oslo Kaare Dahlin                                            w


1933
23.01 Oslo Kaare Dahlin, Vika                                  w
27.01 Oslo Bernt Tendrup, Vålerenga                     w
28.01 Oslo Rolf Paulsen, Vika                                   l
28.01 Oslo Kaare Dahlin                                            w
06.02 Bergen Alf Fromm, Odda                                 w
09.02 Odda Alf Fromm, Odda                                    w
14.10 Oslo Egil Jensen                                              w tko1
14.10 Oslo Birger Pedersen                                      w
04.11 Lillestrøm Tangen, Høibråten                        w tko
04.11 Lillestrøm Egil Jensen, Grunerløkken         w
03.12 Oslo Cirkus Arthur Arnøy                                 l (Oslo-Stavanger)

Arthur Arnøy (f. 8 august 1910 død 9 oktober 1998) Stavanger.

10.12 Stavanger Ukjent motstander                        w
19.12 Oslo.Oppsal Reidar Hansen, Freidig           w (Fagen-FReidig)



1934
19.01 Oslo Einar Gulbrandsen, Sagene                  w  (NM innledning)
20.01 Oslo Alf From, Odda                                          w NM finale
02.02 Oslo Charles Braude, Fagen 26                     w tko1
02.02 Oslo Georg Kristiansen, Grønland                 l disk (lavt slag)
16.02 Oslo Ingemann Jensen, Danmark                 w ko 2 Nordisk innledning
17.02 Oslo Brostrøm, Sverige                                    w Nordisk innledning
18.02 Oslo Touminen, Finland                                      l (Nordisk finale)
03.03 Oslo Birger Pedersen, Grønland                     w (Kretsmesterskapet finale)
30.03 København Harry Paulsen, Danmark             l
31.03 København John Larsen, Danmark                w ko
07.04 Oppsal, Oslo Leif Halvorsen, Nydalen           w  (Akershus-Oslo)
31.06 Helsinki Ukjent motstander                              w
01.07 Helsinki Pri, Estland                                           w
28.09 Oslo Bislet Vassili Serov, Sovjet         l tko1 (Norge AIF-Sovjet) 
03.10 Oslo Sporthallen V. Serov Sovjet       l tko 1 (OSlo AIF-Sovjet) Reutrmatch

Serov var Sovjetmester 1934,35 og 37. Sølv 1933

12.11 Oslo Charles Braude                                        w
08.12 Oslo Sporthallen Leif Karlsen,Fremad           l
16.12 Kristiansand Arthur Arnøy, Stavanger             w

1935
01.01 Leningrad Ivanoff                                              w Norge-Leningrad

Ivanoff vant sølv i boksespartakiaden Moskva høsten 1928


15.01 Moskva Timorian                                               l tko3 Norge-Moskva

Timorian Sovjetmester 1935,36,37 og 38


19.01 Charkow  Anatoly Greyner                                               l  Norge-Charkow

Greyner Sovjetmester 1937,46,47 og 48. Sølv 1938 Bronse 1936 og 1944


03.02 Helsinki Lehtinen                                              w N-F
10.02 Stockholm Harry Larsson                               w N-S
17.02 Kristiansand Ukjent motst                               w
23.02 Drammen Anders Johansen Odda               w NM finale
03.03 Stavanger Arthur Arnøy Stavanger                  l  Oslo-Stavanger
07.03 Stavanger Arthur Arnøy Stavanger                  l Oslo- Stavanger retur)
12.03 Bergen Reidar Davidsen Bergen                   l
13,02 Bergen A Andersen, Sparta                             w
16.03 Oppsal, Oslo Edmund Larsen                       w  (Fagen-Freidig)
24.03 Sandefjord Ukjent mostander                        w
25.03 Larvik Knut Nilsen Vika                                      l 
27.10 Oslo Kaare Dahlin, Vika                                    w
17.11 København Kaj Nilsen                                      D 5  (uavgjort 5 runder)
20.11 Slagelse, Danmark Peder Kristiansen         w

1936
25.01 Oslo Ukjent motstander                                   w
16.02 Stavanger Fritjof Hagen,Odda                        w NM direktefinale
20.02 Bergen Odd Sæhle                                           w
20.02 Bergen Finn Hagen                                          w
23.02 Ålesund Spilseth                                               w tko1
23.02 Ålesund Finn Hagen                                         l ko1


1937
31.01 Oslo Fritz Cook,Pugilist                                      w (Forlikskamp AIF-NBF)
21.02 Oslo Odd Sæhle                                                  w NM innledning
21.02 Oslo Finn Hagen                                                 w NM finale                               
07.06 Oslo Bjarne Jansen,Pugilist                             w (Forlikskamp AIF-NBF)
29.07 Antwerpen Megret,Frankrike                            w (Spartakiaden innledn)
30 07 Antwerpen Ukjent fransk motstander              w ko1(Spartakiaden innledn)
?? 07 Antwerpen Norshkes, Danmark                        l (Spartakiaden finale,fluevekt)
27.08 Oslo Bjarne Jansen                                             l (Forlikskamp AIF-NBF)
26.11 Oslo Kajanto Finland                                           l

1938
02.12 Lillestrøm Borger Berntsen. Hamar               w


Her:  79 kamper 51 seire 27 tap 1 uavgjort

Leif K Nilsen (AIF)

Leif (Karsten) Nilsen

Fagen 26 Mellomvekt
Født 1915
Død 1977

Senere sportsjournalist i Aftenposten med kampsporter som spesiale,
den legendariske Lkn.

1932
31.09 Oslo Victor Pettersen, Jernindustrien            w
01.10 Oslo Eugen Martinsen, Åsen IL                       l

1933
18.02 Oslo Victor Pettersen, Jernindustriens IL      w  (OM innledning)
18.02 Oslo  Einar Stensrud                                          l tko  (OM- finale)
13.10 Oslo Victor Pettersen                                          w
14.10 Oslo Kolbjørnsen, Freidig                                  w
19.12 Oslo Kaare Jensen                                             l tko2 (Fagen-Freidig)

1934
19.01 Oslo Harald Kjernlie, Sandefjord                     l tko 2  NM innledning
03.03 Oslo Roy Nilsen, Fagen 26                               w  Kretsmesterskapet Finale
30.03 København Aage Hansen Danmark                l
31.03 København Helge Jensen, Danmark               l
26.10 Oslo Sporthallen Henry Henriksen,Gnist       l
27.10 Oslo Sporthallen Kristoffer Nilsen,KBK           w

1936
23.10 Oslo Kaare Jensen                                             l tko1
27.11 Oslo Knut Larsen, Vika                                       l

15 kamper   6 seire 9 tap

 

 

 

Roy Nielsen (AIF)





Roy Nielsen, Fagen 26 
Mellomvekt
Yrke: Sjåfør.


Født 27.03 1916
Død 04.04 1945 i Bygdøy Alle

Med i Sabotørgruppen "Oslogjengen". Skutt av tyskere 1 måned før krigens slutt.
Se www.oslogjengen.no

Se også Våre Falne,Bind 3 s.373 Digitalarkivet.

1933
04.11 Lillestrøm Ragnvald Thoresen             l
19.12 Oppsal, Oslo Bjarne Friis                      l tko2


1934
29.01 Ski Kristian Andersen, Stabekk                 w
29.01 Ski Karsten Syvertsen Fagen 26               l
03.03 Oslo Leif K Nilsen, Fagen 26                     l  Kretsmesterskap AIF Finale
05.10 Oslo Turnhallen Haakon Johansen         l

Kåre Larsen (AIF)

Kåre Larsen nr.5 fra venstre. Norge-Tyskland 18.oktober 1931 Oslo. Larsen vant.


Kåre Larsen VIka IF
Fjærvekt- senere weltervekt

f.09.08  1908
d 28.12 1993

Brødre:  Harding, Allan, Knut  
6 AIF Mesterskap (første i 1925, siste i 1935)
Gull i Spartakiaden, OSlo Februar 1928
Deltager i Spartakiaden Wien 1931
3 landskamper, alle med seier.
Trener i Vika 1937- 40 sammen med Erling Engh sr. Også på 1950- og 60- tallet.

Yrke: Rotasjonspresse - fører.

1924
21.11 Oslo, Olympen Arne Rygh, FIF                      w
21.11 Oslo, Olympen Helge Andresen Engelsb  w
22.11 Oslo  Olympen Johannes Thoresen, Eng  w

Sannsynligvis det første AIF-boksestevnet i Oslo, etter etableringen av AIF juni 1924.
Vika IF ble med i
AIF oktober 1924, Rollo fulgte etter i desember samme år.

1925
26.01 Oslo Kraft, Tyskland                              w
14.02 Oslo Finnerud, Vidar                            w Kretsmester  Fluevekt
08.03 Oslo Sørlie, Fagen                                w NM AIF innledning
08.03 Oslo, Ø. Vold AIL                                   w NM AIF, finale, fluevekt
13.11 Oslo Ragnvald Hansen,Vika              w tko 2 

1926
22.01 Oslo Einar Larsen                                  l
30.01 Trondheim I Berg, Ørn Trondheim      w
31.01 Trondheim A Dahlqvist                          w
07.02 Oslo Erling Lillerud Slemmestad       w
20.02 Helsinki Ukjent motstander                  w
20.02 Helsinki Ukjent motstander                 w
10.03 Oslo Ole Hermansen Lillestrøm        w
11.03 Oslo Leif Løken Vika                             w
27.03 Oslo Lillerud, Lillestrøm                       w NM innledning
28.03 Oslo Ole Hermansen                            w NM AIF finale
04.11 Oslo Einar Larsen                                  l
20.11 Oslo Sverre Olsen                                  w
09.12 Oslo Sverre Olsen                                 w
10.12 Oslo Einar Larsen                                  l
31.12 Oslo Einar Larsen                                  w

1927
23.01 Lillestrøm Egil Kristiansen            w
29.01 Oslo Kukkonen, Finland                 w  N-F
30.01 Oslo Erling Pedersen, Enerhaug  w
31.01 Oslo Egil Kristiansen                       l
28.01 Oslo Storm Stockman                     w
29.10 Oslo Egil Kristiansen                       l
13.11 Oslo Storm Stockmann                   w
25.11 Oslo Alvin Stensaas, Trondheim  w
26.11 Oslo Vijasinsky, Sovjet                     l
26.11 Oslo Jansen, Bergen                       w
27.11 Oslo Adrian Johansson Sverige    l
27,12 Oslo Einar Larsen                            l
?? ??  Oslo Erling Engh                            l

1928
17.02 Oslo Sporthallen Steen, Bergen    w (Spartakiaden, innledning)
18.02 Oslo Sporthallen Tselnovalnikov, Sovjet w (Spartakiaden, innledning)

Tselovalnikov Sovjetmester 1933 og 1934. Gull i boksespartakiaden i Moskva høsten 1928.

19.02 Oslo Sporthallen Albert, Finland       w (Spartakiaden, finale Fjærvekt)
20.10 Oslo Brønnum                                      w tko1
20.10 Oslo Erling Pedersen                          w
20.10 Oslo Erling Engh                                  w
02.11 Oslo Ernst Olsen                                  w
03.11 Oslo Sverre Olsen                                w
04.11 Oslo Suhonen, Finland                        l
30.11 Oslo Hans Andresen                           w
01.12 Oslo Jens Gulliksen                            w tko 2 (ribbeinskade)
01.12 Oslo Rolf Pettersen, Torp                   w
08,12 Fredrikstad Rolf Pettersen                 w

1929
27.01 Helsinki Pavilainen, Finland             w  (N-F)
23.02 Sarpsborg Anker Pedersen              w
10.03 Stavanger Agathon Johansen          w
17.03 Oslo Ragnvald Hansen                     w NM finale
11.10 Oslo Gunnar Iversen,Rollo               w
11.10 Oslo Jens Gulliksen                           l
12.10 Oslo Asbjørn Bengtsson, Sarpsb   w tko2
25.10 Oslo Gunnar Wrangel                        w
26.10 Oslo Jens Gulliksen                            l
26.10 Oslo Bruno Ahlberg                             l 
02.11 Sarpsborg Haakon Lauritzen,Sarp   w
22.11 Oslo Harald Mortensen,Telegraf      w
23.11 Oslo Otto Karamellen Eriksen           l
01.12 Moss Hjalmar Hansen, Moss           w
14.12 Fredrikstad Einar Larsen                   w

1930
13.01 Trondheim Ukjent motstander         w
01.02 Oslo Alf Myhrvold, Lillestrøm             w  tko (kutt)
02.02 Oslo Einar Larsen                              w
08.02 Stavanger Aderton Johansen Stav   w
14.02 Oslo Einar Larsen                               w
06.03 Oslo Ernst Olsen, Halden                 w  NM innledning
07.03 Oslo Einar Larsen                               w NM finale
01.04 Trondheim Ukjent motstander         w
28.11 Oslo Thorald Andresen, Sandv.        w
29.11 Oslo Ernst Olsen                                w
30.11 Oslo Einar Larsen                                w


1931
28.02 Oslo Oscar Romsaas                         w NM innledning
01.03 Oslo Einar Larsen                                l  NM finale
24.07 Wien Neubert, Tyskland                      l (Spartakiaden innledn. )
05.10 Oslo Oscar Romsaas                         w
18.10 Oslo Richard Lerch,. Tyskland          w (Norge-Tyskland)
20.10 Lillestrøm Richard Lerch                    w
22.10 Moss Richard Lerch                            w
27.11 Oslo Ottar Larsen                                 w
29.11 Oslo Bernhard Olsen                          w
11.12 Oslo Oscar Romsaas                         w

1932
29.01 Oslo Oscar Romsaas                       w
13.03 Sarpsborg Ernst Olsen                     w NM finale
15.10 Oslo Leif Madsen                               w
15.10 Oslo Bernhardt Olsen                       w
16.10 Oslo Bertram Andersen                    w
19.11 Oslo Gerhardt Olsen, Roald            w
20.11 Oslo Lindewall Finland                     w
20.11 Oslo Einar Larsen                              l  (Siste av minst 11 møter)

Inaktiv 1933 og 34

1935
10.02 Moss Haakon Johansen                  w
10.02 Moss Bertram Andersen                  w
11.02 Moss Arne Johanson, Sverige        w
23.02 Drammen Haakon Johansen         w NM innledning
23.02 Drammen Fr. Kristofferen                w tko2 NM innledning
23.02 Drammen Betram Andersen           w NM finale

1937
20.02 Oslo Betram Andersen                     w NM innledning Welter

Larsen skadet eller han trakk seg fra turneringen.

Her 100 kamper  83 seire, 17 tap
Aldri stoppet på tko eller ko

 

Jens Gulliksen (AIF)

Jens Gulliksen nr. 4 fra venstre. Landskamp mot Finland 28.oktober 1932,
Sporthallen Oslo. Fra høyre: Ukjent, Kaare Jensen, Otto Eriksen, ukjent
Jens Gulliksen, ukjent, Arthur Arnøy, ukjent.


Jens (Andre ) Gulliksen

Lillestrøm Turn og Idrettsforening
Adresse i Lillestrøm: Storgata 51

Født 1. juni 1908
Død 8.desember 1949 (Tuberkulose)

6 AIF- mesterskap 1927,1930,1931, 1932, 1934, 1936.  Sølv: 1926,1929  Bronse: 1928 
4 landskampsseire
1 uavgjort, landskamp

Debut 1925. Lærte å bokse av Pete Sanstøl da denne hadde militærtjenste
ved Kjeller Flyplass utenfor Lillestrøm

1925
28.02 Oslo Karl Fjeldstad                                    l

Karl Fjeldstad, Lillestrøm (f. 1904 død 1989)

10.12 Oslo Birger Johansen                               w tko
10.12 Oslo Kjernlie, Vika                                      w
11.12 Oslo Karlsen, Slemmestad                      w tko
11.12 Oslo Karl Fjeldstad                                    w

1926
21.01 Oslo Gunnar Wrangel                                w
22.01 Oslo Trygve Hansen, Sparta                     l
29.01 Lillestrøm Olaf Jensen, AIL                       w
30.01 Lillestrøm Birger Johansen, Vika            w tko1
30.01 Lilelstrøm Bjarne Strand                           w
10.03 Oslo Karl Fjeldstad                                     w
11.03 Oslo Erling Engh                                         l
17.03 Oslo Henry Hansen Vika                            w
18.03 Oslo Karl Fjeldstad                                     w
27.03 Oslo Harding Larsen                                  w  NM innledning
28.03 Oslo Peder Kristofferen Rollo                   l NM innledning
28.03 Oslo Karl Fjeldstad                                    l NM innledning Bronse til Gulliksen 
20.11 Oslo Einar Larsen                                      l
21.11 Oslo Karl Fjeldstad                                    w
21.11 Oslo Alf Myhrvold, Lillestrøm                    l tko 3                                       

1927
22.01 Lillestrøm Sverre Olsen, Rollo                 w
23.01 Lillestrøm Trygve Hansen Spartacus      l
18.03 Oslo Bjarne Strand                                     w NM innledning
19.03 Oslo W Enersen                                          w NM innledning
20.03 Oslo Sverre Olsen                                      w NM finale lettvekt
07.04 Lillestrøm Alf Myhrvold, Lillestrøm            w  Klubbmesterskap
09.04 Bergen J Jansen, Bergen                          w
28.10 Oslo Kristian Kristiansen                           w
29.10 Oslo Einar Larsen                                       l
12.11 Oslo Einar Larsen                                       l
13.11 Oslo Sverre Olsen                                       w
13.11 Oslo Bjarne Strand                                     w tko3
25.11 Oslo Erik Tellefsen                                     w
26.11 Oslo Sverre Olsen                                       w
27.11 Oslo Einar Larsen                                        l
10.12 Lillestrøm Kr,.Kristiansen                           w
11.12 Lillestrøm Einar Larsen                              l
11.12 Lillestrøm Olaf Kristiansen                        w


1928
18.02 Oslo Alexander Pawlow Sovjet               w (Spartakiaden,innledn)

Pavlov Sovjetmester 1926


19.02 Oslo Hilding Anderson,Sverige               l (Spartakiaden,innledning )
19.02 Oslo Einar Larsen, Norge                        l (Spartakiaden, finale)

Til tross for tapet for Andersson, veide seiren over Pawlow tyngre, slik
at JG fikk finaleplass likevel. Vanlig reglement i Spartakiadene.

12.03 Stavanger Sverre Sørensen                     w
30.03 Oslo Ragnvald Enersen                            w NM innledning
31.03 Oslo Einar Larsen                                      l  NM innledning
31.03 Oslo Harald Mortensen                             w NM innledning
31.03 Oslo Rangvald Hansen                            w NM kamp om bronse
19.10 Oslo Karl Fjeldstad                                    w
19.10 Oslo Franklin Kristiansen                        w
20.10 Oslo Kristian Kristiansen                         w
20.10 Oslo Otto Eriksen                                        l
30.11 Oslo Bengtsson, Sarpsborg                     w
01.12 Oslo Kåre Larsen                                       l  (ribbeinsbrudd)

1929
05.02 Lillestrøm Storm Stockmann Fagen 26   w
25.02 Stavanger Ukjent motstander                    w
10.03 Stavanger Sverre Sørensen                        w
17.03 Oslo  Ukjent motstander                             w NM innledning
18.03 Oslo                       Einar Larsen                   l  NM finale  (Siste av minst 8 møter)
06.04 Fredrikstad Ernst Olsen, Halden               w
11.10 Oslo Henrik Karlsen,Rollo                         w
11.10 Oslo Kåre Larsen                                         w
12.10 Oslo Anker Pedersen                                  w
25.10 Oslo Bruno Ahlberg Finland                       w
26.10 Oslo Kåre Larsen                                         w
26.10 Oslo Einar Hammar                                     w
Ukjent dato Ukjent sted Parlo Wakewa, Finland               w 

(Wakewa døde etter boksekamp i Ålborg 28/3 1932)

1930
31.01 Oslo Rudolf Ohlsson Enerhaugen          w
01.02 Oslo Bruno Ahlberg Finland                      w
02.02 Oslo Rangvald Hansen                             w
02.02 Oslo Arens, Tyskland                                  w
08.02 Stavanger Karl Johansen, Stavanger     w
24.03 Fredrikstad Arne Pettersen                        w
07.03 Oslo Sverre Hansen                                   w NM innledning
08.03 Oslo Ragnvald Hansen                             w NM innledning
08.03 Oslo Oscar Romsaas                                w NM finale     
17.10 Oslo Gunnar Hansen Vika                         l
18.10 Oslo Reidar Johansen,Bryn                      w
31.10 Oslo Leif Madsen                                        w
02.11 Oslo Oscar Romsaas                                w
14.11 Oslo Ottar Larsen                                        w
15.11 Oslo Leif Madsen                                        w

1931
16.01 Oslo Trygve Larsen, Vestbyen               w
17.01 Oslo Åge Tømmerek                                w
17.01 Oslo Leif Madsen                                      w
23.01 Sandvika Harry Hallberg                          w
06.02 Lillestrøm Rolf Evensen,Odd                  w
07.02 Lillestrøm Leif Madsen                            w
14.02 Oslo Leif Madsen                                      w
28.02 Oslo Olaf Sæterdal                                   w NM innledning lettvekt
01.03 Oslo Gunnar Wrangel                              w tko1 NM innledning
01.03 Oslo Leif MAdsen                                      w NM finale
15.03 Stavanger Oscar Andersen, Stavang    w
15.04 Hanover Rogge, Tyskland                       w
20.04 Hamle, Tyskland Ukjent tysk motst      w
10.07 Oslo Dælenenga Bernh Olsen              w ko1 Uttagning Spartakiaden
11.07 Oslo Dælenenga Leif Madsen               w  Uttagning Spartakiaden
24.07 Wien  Ukjent østerrisk motst                  w wo Spartakiaden, innledning
25.07 Wien Schultz, Tyskland                           w Spartakiaden innledning
26.07 Wien Willy Køhler                                     w  Spartakiaden innledning
27.07 Wien Tjasto, Lettland                              w Spartakiaden, finale

Tjasto Litauisk mester 1939

18.10 Oslo Willy Køhler                                      w dq
20.10 Lillestrøm Willy Køhler                             w
06.11 Oslo John Rasmussen                           w
06.11 Oslo Johs Hauge Vika                             w tko2
07.11 Oslo Leif Madsen                                     w
15.11 Moss Bernh Olsen                                    w
28.11 Oslo Yngvar Wethal                                  w
29.11 Oslo Herman Kraack                               w
05.12 Åbo Saapanen, Finland                           w
05.12 Åbo Helin Finland                                      w
05.12 Åbo Nikalainen, Finland                          w
11.12 Oslo Rudolf Olsen, Grønland                 w

1932
23.01 Stavanger Odd Persen, AIK Lund             w
02.02 Oslo Wilhelm Hansen, Enerhaugen        w
02.02 Oslo Nikulainen, Finland                            w
12.02 Braunsweig, Tyskl Willy Köhler                 D  (Tysk amatørboksing brukte uavgjort)
14.02 Hannover Tyskl David,Tyskland                D
16.02 Braunsweig Ulhaut, Tyskland                    w
19.02 Helmsedt Steibe, Tyskland                        w ko1
20.02 Bernburg Rudnick Tyskland                      w
22.02 Altenburg Eberle,Tyskland                        w
24.02 Zwickau,Tyskland Rausch,Tyskland        w
26.02 Riesa,Tyskland Røsler,Tyskland             w
13.03 Sarpsborg Oscar Nilsen, Roald               w  NM finale
01.04 Oslo Sporthallen Bertrand Andersen      w
01.10 Oslo Ragnar Rom, Enerhaugen              w tko2
15.10 Oslo Wiaskovski, Østerrike                       w
15.10 Oslo Thorleif Knudsen                               w
16.10 Oslo Suhonen                                              w
28.10 Oslo Mononen, Finland                              w (N-Finland)
29.10 Trondheim Rosvold, Levanger                 w tko2
29-10 Trondheim Mononen, Finland                  w 
19.11 Oslo Alf Jørgensen, Danmark                  w tko2
20.11 Oslo John Rasmussen                             w
20.11 Oslo Hans Fladeby, Rollo                         w

Hans Fladeby (1914-1971)


26.11 Lillestrøm Lorang Pettersen                     w tko1
26.11 Lillestrøm John Rasmussen                    w
16.12 Helsinki Mononen, Finland                       w
16.12 Helsinki Suhonen Finland                         w
18.12 Viborg Wainlo, Finland                               w
18.12 Viborg Hartikainen                                       w
18,12 Viborg Suhonen                                           w
19.12 Kumi, Finland Suhonen                             w
20.12 Viborg  Mononen, Finland                           l


1933
11.02 Fredrikstad Reidar Karlsen, Fremad    w
11.02 Fredrikstad Leif Madsen                           w
18.02 Oslo Høibråten Bernhard Olsen, Ski     w
25.02 Oslo Per Herum, Rollo                              w
26.02 Oslo Eino Pavilainen Finland                   w
??.08 Kristiansand Nils Strømme AIK Lund   w
03.11 Lillestrøm John Rasmussen                  w
04.11 Lillestrøm Rudolf Olsen                           w
15.11 Helsinki R.Anderssin, Finland                w (Navnet er korrekt stavet)
16.11 Helsinki Linden, Finland                          w tko1 (kutt)
18.11 Kymi, Finland Laine,Finland                    w ko2
18.11 Kymi Finland Suohinen Finland              w
19.11 Kymi Finland Kaukonen, Finland           w ko1
22.11 Vuoksenniska,Finland Loasinen           w tko2
22.11 Vuoksenniska,Finland Einkunnen         w tko2

1934
19.01 Oslo Wilhelm Bruun,Nydalen                  w NM innledning
20.01 Oslo Hans Ryden                                      w NM innledning

Hans Ryden (1911-1994) Rollo.

20.01 Oslo Knut Gangeskar                               w NM finale

Knut Gangeskar, Fagen 1926 (f.1912-d 19.02 1978) debuterte i Sp.09 i 1929 og gikk over til AIF 1934.


02.02 Oslo Knut Gangeskar Grønland             w
16.02 Oslo Jørgen Hansen, Danmark              w Nordisk innledning
17.02 Oslo Engstrand, Sverige                          w Nordisk innledning
18.02 Oslo Pavilainen, Finland                          w Nordisk finale
25.02 Moss John Rasmussen, Vålerenga      w
18.04 Birkerød, Danmark Ukjent motstander w
14.08.Paris Ukjent motstander                          w (Arbeider-VM innledn)
15.08 Paris Danis, Frankrike                              w wtko 1(Arbeider VM finale)
11.11 Oslo Sporthallen Sulo Linden Finland   w
11.11 Oslo Sporthallen Thorleif Knudsen        w
12.11 Oslo Hans Ryden                                       w
07.12 Oslo Sporthallen Hans Hansen              w
08.12 Oslo Gunnar Hansen,VIKA                       w

1935
11.01 Leningrad Eliseff, Sovjet                           w  Norge- Leningrad
15.01 Moskva Evgenji Ogurenko                        l   Norge-Moskva

Ogurenko Sovjetmester 1934,35,36,37,39,40,43,44,45. Sølv 1928 og 46.
Gull i Spartakiaden 1937

 19.01 Charkow Zagrisenko                                  w Norge-Charkow
03.02 Helsinki Linden                                           w Norge-Finland
07.02 Åbo Rødlin                                                    w
07.02 Åbo Lundfors                                                w
10.02 Stockholm Per Østlund                              w

1936
15.02 Stavanger Ola Støpamo, Odda                w NM innlending
16.02 Stavanger Rolf Paulsen,Vika                    w NM finale
24.11 Fredrikstad Roald Bye                               w

1937
29.07 Antwerpen Lehtinen, Finland                    w (Arbeiderolympiaden innledn)
30.07 Antwerpen Spansk motstander                w (Arbeiderolympiaden,innledn)
01.08 Antwerpen Ogurenkov, Sovjet                     l (Arbeiderolympiaden,finale?)

Bronse til Gulliksen, Gull til Ogurenkov.

27.08 Oslo, Dæhlenenga Gunnar Hansen,Pugilist  w (AIF-NBF) 2-1 seier

1938
14.02 Askim Øyvind Hauge                                    w
03.12 Lillestrøm Arne Meyer, Vika                         w

1939
26.02 Strømmen, Kaare Meier, Vika                   w
19.11 Greåker, Harder Paulsen, Rollo               w

Gulliksen var nå trener i Freidig og  bokset for klubben.

1940
14.03 Oslo Turnhallen Aage Danielsky             w

(JGs aller siste kamp i karrieren)



Her 194 kamper  170 seire 22 tap 2 uavgjort

Ragnvald Thoresen (AIF)

Ragnvald Thoresen

f.4 august 1912
d. august  2005

Oppvekst på Kampen, Oslo.
Mellomvekt,. Fagen 26.
Nordisk mester for AIF -boksere 1934
Verdensmester mellomvekt  AIF boksere 1934, Paris


AP-politiker i 1960- 70 årene.
Forretningsfører i Lastebileiernes forening.

Yrke: Lastebileier. Var grenselos under krigen, fraktet flyktninger til Sverige
over Fetsund og Hemnes. Se boka
"Mørket er min venn ", utgitt i Oslo 2008 av sønnen
Jan Erik Thoresen, basert på farens dagbøker.

 

1929
07.11 Oslo Ingolf Ruud, Freidig                          l
09.11 Oslo Gunnar Hansen, Vika                       l

1930
13.12 Oslo Rolf Evensen, Odd                            w
13.12 Oslo NIls Nilsen                                          l
14.12 Oslo John Gulliksen, Lillestrøm                 w

John Gulliksen (1914-1984) bror av Jens Gulliksen.


1931
21.01 Oslo Fr. Kristoffersen, Vika                        w
22.01 Oslo Ragnar Larsen, Moss                       w
22.01 Oslo Olaf Sæterdal                                      w
23.01 Oslo Trygve Magnussen, Jernindustr.     w dq3
30.01 Skien Einar Sørlie, Skien                            w
31,01 Skien Harry Halbberg, Sandvika                w
31.01 Skien Rolf Evensen                                     w
31.01 Skien Olaf Sæterdal                                     w
17.02 Oslo Rolf Syvertsen, Fagen 26                  w (Klubbmester lettvekt, Fagen 26)
19.11 Skien Reidar Johansen                              w
19.11 Skien Helge Andersen, Fredig                  w
27.11 Oslo Ingeman Jensen, Danmark           w


1932
24.01 Halden Ernst Olsen, Halden                                         l
29.01 Oslo Henry Henriksen                                                    w
30.01 Oslo Ernst Olsen                                                             w
31.01 Oslo Oscar Romsås                                                       w
31.01 Oslo Leif Madsen, Enerhaugen                                     l

Leif Madsen, f. 1913 hadde pr 1937 200 kamper, 20 av dem på AIF- landslag


20.02 Oslo Oscar Romsås                                                        l
30.09 Oslo Karsten Syvertsen Jernindustrien                       w tko2
01.10 Oslo Fr. Hasselstrøm                                                      w
01.10 Oslo Alf Berg, Fagen                                                       w tko1
02.11 Oslo Ville Uhronen, Finland                                           w

Ville Uhronen, født 24.12 1909 Debut 1924. 7 ganger finsk mester,
Gull i Spartakiaden 1931, nr 3 i Spartkiaden 1937  7 landskamper.
Hardeste kamp: Mot Otto "Karamellen " Eriksen i 1935 som hadde
Uhronen i gulvet. Uhronen vant.


19.11 Oslo Torbjørn Pettersen                                                 w
20.11 Oslo Ville Uhronen                                                           w
26.11 Lillestrøm Haakon Olsen Lillestrøm                            w tko1
26.11 Lillestrøm Thoralf Andersen, Sandviken                     w
26.11 Lillestrøm Rolf Olsen, Ski                                              wtko

1933
14.10 Oslo Kaare Jensen                                                          w
04.11 Lillestrøm Roy Nilsen                                                      w
15.11 Helsinki Koivonen, Finland                                            l tko3
16.11 Helsinki Nurmio, Finland                                                 w
18.11 Kymi Tommola, Finland                                                   l
19.11 Kymi Taimi Finland                                                           l
03.12 Oslo Cirkus Lars Kristiansen,Stavanger                      w (Oslo-Stavanger)
10.12 Stavanger Ukjent motstander                                        w

1934
19.01 Oslo Kaare Jensen, Freidig                                             l   NM innledning
16.02 Oslo Carl Petersen, Danmark                                        w 3 Nordisk innledning
17.02 Oslo Erichsson, Sverige                                                    w tko3  Nordisk Innledning
18.02 Oslo Ville Uhronen, Finland                                             w  Nordisk finale
02.03 Oslo Grunerløkkas Folkets Hus Kr. Kristiansen,Vika w  Kretsmesterskap Finale

Kristian Kristiansen, f 1908-1977, bokset først for Enerhaugen, skiftet til Vika.
Sammen med Erling Nilsen er han enste nordmann som har stått tiden ut mot
Victor Mihailov.


25.03 Larvik Kr. Kristiansen                                                        w
30.03 København Helge Andersen, Danmark                        w tko3
31.03 København Helge Andersen, Danmark (2.møte)        w 3
10.04 Horten, Ukjent motstander                                               w
11.08 Paris Ehrling, Sveits                                                         NC 3 (Arbeider VM innledning)

Kontroversiell dq av Ragnvald Thoresen. Etter norsk protest : annulert resultat.
Begge boksere videre i turneringen.

12.08 Paris Dalmeyer USA                                                         w Arbeider VM innledning
13.08 Paris Jurbenckerl, Sveits                                                 w ko 1 Arbeider VM innledning
15.08 Paris Ehrling, Sveits                                                         w Arbeider VM -finale
28.09 Oslo Bislet Victor Stephanov, Sovjet                              w (Norge AIF-Sovjet)

Stepanov Sovjetmester 1934 og 1944, Sølv 1935,37, 39 Bronse 38,40,43

27.10 Oslo Sporthallen Rolf Olsen, Ski                                    w
03.11 Oppsal, Oslo Ukjent motstander                                    w
12.11 Oslo Uhronen, Finland                                                      w
12.11 Oslo Henry Henriksen, Gnist                                           w ko1
19.11 Helsinki Lethinen, Finland                                                w
20.11 Helsinki Uhronen, Finland                                                l
 
1935
11.01 Leningrad Rikinov                                                       w Norge-Leningrad

Rikinov bronse i Sovjetmesterskapet 1938

15.01 Moskva Mihailov,                                                                l  ko 1 Norge-Moskva

Victor Mihailov  Sovjetmester 1933,34,35,36,37,38,39,41. Sølv i boksespartakiaden Moskva 1928,
gull i 1931. Mihailovs record var i november 1935:  82 seire (41 KO) 6 tap i 88 kamper.

03.02 Helsinki Morønen, Finland                                               l  N-Finland
07.02 Åbo Torristo, Finland                                                        w
07.02 Åbo Salovara Finland                                                       w
10.02 Stockholm Bertil Kranz  Sverige                                     w  N-S
              Helsinki   Ville Urhonen                                                w  N-F
20.10 Oslo Kaare Jensen                                                           l  (Freidig-Fagen)  

1936-1937 Inaktiv

1938
03.02 Lillestrøm Kåre Sortnes, Freidig                                    w tko2   

Sortnes spilte fotball på Strømmen IL etter krigen.                            


Aldri norsk AIF- mester.

Her: 69 kamper  54 seire, 14  tap 1 NC

 

 

 

Leo Leventhal

Leo Leventhal
f. 23.05 1912
d 26.10 1942

Pugilist

Også friidrettsløper i Bekkelagets Sportsklubb

Byttet navn til Leo Løgård ca. 1939
Omkom i nazistenes dødsleir Auscwitz  26. Oktober 1942

Familien kom opprinnelig fra Litauen, bodde i England og Sverige der Leo ble født.
Moren var engelsk jøde.
I Oslo bodde de i Brugata. Se Wiki- artikkelen " Jødene i Brugata ".  Foreldre og
søsken også drept i Auschwitz.



1928
07.10 Oslo Leif Moe  OBK eller OAK               w
08.12 Oslo Kurt Liljedahl Sverige                    l
09.12 Oslo Haakon Henriksen, Bergen         w
(Leventhal  bokset for Ørnulf)

1929
01.12 Fredrikstad Ukjent motstander             w


1930
16.03 Oslo Ragnar Haugen                               l  (Junior Oslo Mesterskapet)

1931
14.11 Oslo  Rustemeyer,Køln                            l

1932
31.01 Horten Walter Hauge                               w
06.03 Bergen Judolf Torgersen                        w
20.03 Oslo Erling Eeg                                         w NM innledn
21.03 Oslo Olav Nilsen                                      l NM innledn


1934
04.11 Oslo Alfred Sedin Sverige                          w
11.11. Stockholm  Kurt Kruger                              l  (Pugilist-Linnea)
16.11 Oslo Ingolf Ruuf OAK (ex  Ålesund)          w
19.11 Oslo Anker Pedersen, Fredrikstad           w

1935
20.01 Oslo Arne Lunde 09                                    w
21.01 Oslo Sigurd Larsen 09                               w
02.02 Bergen Kristian Johnsen  BAK                  w
03.02 Bergen Sigurd Steen BAK                           l
14.04 Horsens Egon Carstensen Danm            l tko 2
16.04 Odense Edmund Petersen                        w

1936
18.01 Oslo Arne Nilsen, TK                                  w
19.01 Oslo Sigurd Larsen 09                              w
09.02 Oslo Kurt Kruger                                          l N-S
14.02 Oslo Victor Cervin Danmark                      l 0-3 N-D

 

 23:  14 seire 9 tap 

Reidar Olafsen

Reidar Olafsen
Sp.09
Welter Mellom
født 14.11 1910
død 05.04 1989

Også fremtredende løper i Tjalve under og etter boksekarrieren

1929
10.03 Oslo Sigurd Pettersen Stavanger                   w
11.03 Oslo Felix Dobbertin Torshaug                       w
Dobbertin ble Norgesmester senior året før
07.04 Oslo Olaf Wiger OBK                                         w (Oslo-M Junior innledn)
07.04 Oslo Olaf Hansen Sp 1924 (?)                        w (Oslo-M Junior finale)
19.10 Oslo Ottar Larsen OAK                                      w
20.10 Oslo Erl, Bye                                                       w
03.11 Oslo Reidar Ledang                                         w ko
04.11 Oslo Alf Nyberg  BAK                                          l

1930
19.01 Oslo Sporthallen J. Wigmore, GB                   l
22.01 Oslo Knut Lindegaard Sp 09                           w Klubbmestersk Sp 09
26.01 Oslo Sporthallen Harry Eklund                        l N-S
09.02 Oslo Sporthallen Lorentz Olsson Gøteb       l  Oslo- Gøteborg
29.03 Trondheim Martin Johansen, Ørnulf               l tko (NM innledn)
30.03 Trondheim Olav KJønnås Ørnulf                     l  (NM kamp om 3 plass)
10.11 Oslo Reidar Johansen Sp 09                          w 3-2
10.11 Oslo Karl Dehn                                                   w
23.11 Oslo Leif Nyberg OBK                                        w
24.11 Oslo Sporthallen James Russel Skottland   w

1931
10.02 New York Hugo Crowder USA                         w  (Europalag mot USA Golde Glove vinnere)
29.03 Oslo Sporthahallen Sigurd Pettersen           w (NM innledning)
30.03 Oslo Karl Dehn                                                   w NM finale
??.12 Halden Sverre Pettersen Fredrikstad             w  (usikker dato)

1932
24.01 Oslo Sporthallen Knud Knudsen                   w
25.01 Oslo Sporthallen Leskinen Finland               w
25.01 Oslo Sporthallen Edgar Skibstedt OAK         l
21.03 Oslo Sporthallen Karl Dehn                             l NM innledning

1933
14.06 Oslo Kristoffer Nilsen Ørnulf                           w
Nilsen er bestefar til Erik og Rune Nilsen i Ørnulf

1934
12.01 Oslo Sporthallen Harry Hallberg                   w
15.01 Oslo Sporthallen Piet Kroet, Nederl             w ko 1
28.01 Oslo Åke Håkansson                                      l  N-S
18.03 Oslo Alfred Øien BK 1930                              w NM innledning
18.03 Oslo Henry Tiller                                              w NM semifinale
19.03 Oslo Haakon Hansen(Ålesund)                    w NM finale
13.04 Budapest Führer Østerrike                             l  (EM innledn)
30.04 Oslo Camillo Mordt, Fredrikstad                    w
02.10 Oslo Alf Steen Sp 09                                       oppvisning
02.11 Oslo Oslo Sporthallen Bertil Tjäder Sverige w tko 3 (kutt)
05.11 Oslo Sporthallen Harry Hallberg                   w disq 3
16.11 Oslo Sporthallen Harry Hallberg                   w
19.11 Oslo Sporthallen Orla Nielsen Danmark    w
11.12 Oslo Sporthallen J. Magill                              w Norge- Irland

1935
20.01 Oslo Leif Bromseth BK 1930                         w
09.11 Bergen Haakon Hansen (Ålesund)              l 1-2
10.11 Bergen Henry Nilsen Sandviken                   l tko (skulder ut av ledd)

44 kamper  31 seire  12 tap  1 oppvisning

Karl Dehn

Karl (Rudolf)  Dehn
Welter- mellom
Pugilist  Startet i Ørnulf
født 17.09. 1908
død 15. 03 1977
Yrke: Murmester

Ofte Carl Dehn

1928
05.03 Oslo Sporthallen Ragnvald Korsveen Fagen 26     w (Kretsmesterskap)
05.03 Oslo Sporthallen Felix Dobbertin                                l (Kretsmesterskap)
25.03 Oslo Håkond Lind                                                           l NM
16.04 Stockholm Ukjent motstander                                     l N-S
20.05 Oslo Norman Knudsen Kristiansand                         l (OL- uttagning)
09.12 Oslo Felix Dobbertin                                                      w
09.12 Oslo Wakeva Finland                                                     l

1929
16.11 Oslo Sporthallen  Erling Bye, Fredrikstad                   w ko
17.11 Oslo Sporthallen  Leif Nyberg                                        w
17.11 Oslo Sporthallen Olaf Kjønås                                        w

1930
19.01 Oslo T. Wigmore GB                                                     l
16.02 Ålesund Harald Jørgenson BK 30                             w tko2
16.02 Ålesund Kr Axelsen Sandviken                                   w tko2
02.03 Stavanger Olaf Frønsdahl                                            w
16.03 Oslo Sporthallen Erling Mikkelson 09                      w Oslo-Mester
29.03 Trondheim Olaf Frønsdahl                                          w NM innledn
30.03 Trondheim Olaf Kjønsaas Ørnulf                               w NM finale
06.06 Budapest Maycrzyski.Polen                                         l  EM
09.06 Budapest Desio, Italia                                                  w EM kamp om 3 premie
10.11 Oslo Rolf Olavsen Sp 09                                             l
(Skal vel være Reidar Olafsen)

1931
25.01 Stockholm Karl Westblom                                           l 1-4 N-S
29.03 Oslo Sporthallen Bernt Berntzen OAK                      w NM innledn
30.03 Oslo Sporthallen Reidar Olafsen 09                         l NM finale
03.08 Clonmel Irland Cregan                                                 l 6  (6 runder a 2 min) N-Irland
24.10 Oslo Sporthallen Per Dahl                                          w
26.10 Oslo Sporthallen Edgar Skibstedt OAK                    w
26.10 Oslo Sporthallen Harper, GB                                      w
14.11 Oslo Sporthallen Johan W Johansen TK                 w
16.11 Oslo Sporthallen Kurth Tyskland                               w
16.11 OSlo Sporthallen Harry Hallberg                               w

1932
07.02 Stockholm Harry Eklund                                              l  N-S
06.03 Bergen Bernhardt Lund                                                w
20.03 Oslo Sporthallen Sigurd Pettersen                           w NM innledning
21.03 Oslo Sporthallen Reidar Olafsen 09                         w NM innledn
21.02 Oslo Sporthallen Per Dahl                                           w NM finale
11.12 Oslo Sporthallen J Flood                                             w N-Irland
13.11 Oslo Walter Lucke Tyskland                                       w
14.11 Oslo Sigurd Pettersen                                                  w

1933
15.01 Oslo Sporthallen Onni Saari                                       l
19.02 Oslo Sporthallen Carl F Jensen                                w N-D
26.02 Oslo Sverre Edvardsen                                               w
25.03 Stavanger Sigurd Pettersen SIF                                 w NM Innledn
26.03 Stavanger Henry Tiller                                                 w NM semi
27.03 Stavanger Anders Larsen                                           w NM Finale
06.11 Oslo Ole Røisland                                                       w
10.12 Oslo McKillopp                                                             w N-Skottland
12.11 Borås, Sverige Harry Åstrand                                     l (Pugilist.- Ymer)

1934
03.01 Helsingfors Bruno Ahlberg, Finland                            l
03.01 Helsingfors Olavi Suonen Finland                              w
05.01 ? Bruno Ahlberg Finland                                               l  revansjematch
07.01 Viborg Walter Olsen Sverige                                        w
18.02 København  Sørensen                                                  w N-D
28.02 OSlo Olaf Tiller                                                               w ko
02.03 Oslo Sporthallen Ole Røisland                                   l
18.03 Oslo Anker Paulsen                                                       l NM innledn
28.10 Stavanger Ole Røisland                                                l
18.11 Oslo Carl Nielsen Danmark                                        w
19.11 Oslo Per Dahl 09                                                           w
20.11 Oslo Sverre Pettersen Fredrikstad                             w
02.12 Bergen Olaf Frønsdahl                                                 w
08.12 Oslo Sporthallen Carl Nielsen, Danmark                 w
11.12 Irland Coffey                                                                    w N-Irland

1935
20.01 Oslo Sporthallen Ragnar Haugen                              w
21.01 Oslo Sporthallen Olaf Frønsdahl BAK                       w
27.01 Stockholm Henry Petterson                                         w N-S
20.02 Oslo Willy Jensen Danmark                                        w N-D

1936
14.03 Oslo Turnhallen Anders Larsen                                  w NM innledn
15.03 Oslo Turnhallen Rudolf Andreassen                          l NM finale

1937
17.09 Oslo Gerhardt Petersen, Danmark                            l

1938
05.03 Oslo Turnhallen Adolf Pedersen Ålesund                 w NM innledn
05.03 Oslo Turnhallen Arne Olsen, OAK                               w NM innledn
06.03 Oslo Turnhallen Ingolf Relling Ålesund                     w NM finale

1939
11.03 Sarpsborg Alf Nyhtun Bergen                                       w NM innled
12.03 Sarpsborg Godrfried Ellingsen,Ålesund                    w NM innled
12.03 Sarpsborg Kaare Huseby Sandefjord                        w NM finale
19.03 Karlstad Erik Ågren                                                         l
30.09 Oslo Bislet Poul Kopps Danmark                               w
01.10 Oslo Bislet Poul Kopps Danmark                                l (retur match)

1940
09.03 Oslo Turnhallen Torlvald Ølness                                 w NM innledn
09.03 Oslo Turnhallen Ingolf Relling                                     w NM innledn
10.03 Oslo Turnhallen Anders Larsen                                   l NM finalen

82 kamper 57 seier 25 tap

Trond Thomassen

Trond Thomassen
Tønsbergkameratene
f. 1959

1974
06.12 Oslo Folkets Hus Torstein Jarl,Moss        l 0-3

1975
09.10 Oslo Folkets Hus Yngve Nygård Pugilist  w tekn. 2
Thomassen slått ned, skjemaer samlet inn. (Nye regler)
31.10 Oslo Folkets Hus Erik Caspersen Sp 09      w 3-0
30.11 Porsgrunn Truels Petersen                             w 3-0 N-D Gutt

1976
?? ?? Tønsberg Tron Jensen, Ørnulf                        w 3-0
(Hovedkamp: Stein Revfem-Keld Petersen)
04.04 Trondheim Per Evensen, Drøbak                   w  NM finale gutter
14.10 Oslo Folkets Hus Gunnar Berg, Danmark    w 3-0
07.11 Haugesund Øistein Vikstøl                               l

1977
27.01 Oslo Folkets Hus Michael Kock Tyskl            w 3-2
27.02 København Ukjent motstander                        w N-D Ungdom
27.03 Mottala Christer Corpi Sverige                         w 3-0 Nordisk Junior finale
25.09 Porsgrunn Kim Dedekam Simonsen            w
15.11 Tønsberg Ukjent motstander                           w
20.11 Bergen Ukjent motstander                                w Junior NM finale lett mellomvekt
18.12 Tønsberg Terry Baldwin England                    l

1978
10.12 Albertsled, Danmark Mads Baumgård      w 3-0  N-D Junior

1979
01.04 Oslo Chateau Neuf Roger Nilsson Sverige l  Nordisk Senior Innledn
23.09 Porsgrunn Barry Ahmed, England                w
09.12 Porsgrunn Brian Jensen Danmark              w 2-1 N-D Senior

1980
13.01 Tønsberg Graville Hutcherson England      w 3-0
20.01 Stavanger Cecil Dunrod, Wales                    w  N-Wales
24.01 Trondheim Rene Bonshof, Nederland         w 5-0
17.02 Gøteborg  Partanen Sverige                           l tko2 kutt  N-S
16.03 Tønsberg Morten Ørn, Vika                             l NM senior innledn

1981
20.02 Porsgrunn Fritz Thomsen, Danmark           l 1-2
09.11 Oslo Folkets Hus Randolf Dahl Ulfan         w

Her:  26 kamper 19 seire 7 tap

Thorstein Myhre

Thorstein Myhre
f.1912 i Oslo
død 24.02 1941 i Oslo (arbeidsulykke)
Sp.09


1929
15.12 Oslo Sportshallen Gustavsen, Halden              w Junior NM innledn
15.12 Oslo Sportshallen Ivar Iversen                             l Junior NM finale

1930
26.01 Stockholm Arne Jansson                                       l
12.10 Oslo Sportshallen Ukjent motst                           w
26.10 Oslo Sportshallen Kazmierski Polen                  ukjent
10.11 Oslo Sportshallen Harry Mathiesen                    w
23.11 Oslo Sportshallen William McCamley,Scotl       l
06.12 Gøteborg Sven Lindkvist                                        w Oslo-Gøteborg
07.12 Gøteborg Carl Adelsson                                         l Oslo-Gøteborg

1931
09.02 Oslo Sportshallen Yngvar De Joung                    l
28.03 Oslo Sportshallen Erling Olsen                            w NM innledn
29.03 Oslo Sportshallen Harry Mathiesen                     w NM innledn
30.03 Oslo Sportshallen Sverre Zachariassen            w NM Finale
24.10 Oslo Sportshallen Yngvar De Jong                      w
25.10 Oslo Sportshallen Birger Pedersen,Ørnulf         w
26.10 Oslo Sportshallen Graham, England                   ukjent res
16.11 Oslo Sportshallen Wilh. Wilhelmsen Pug.          l ko1
23.11 Stavanger Kristian Torvund                                    l
14.12 Oslo Sportshallen Ukjent motstander                  w

1932
19.01 Fredrikshavn Urban Lundberg                                w
31.01 Bergen Sverre Zachariassen BAK                          w
31.01 Bergen Gerhardt Olsen, SIF                                    w
07.02 Oslo Sportshallen Stig Cederberg Sverige          w N-S
21.02 København Jørgen Petersen, Danm                     w N-D
08.04 Oslo Sportshallen Arne Lunde Sp 09                    ukjent
Minnestevne over Georg Brustad, trolig oppvisning
30.09 Oslo Arne Lunde                                                        w
13.10 København Svend Åge Nilsen Danmark               w
23.10 Oslo Oslo Sportshallen Kristian Torvund             w
28.11 Oslo Sportshallen John Kristiansen OAK            w
28.11 Oslo Sportshallen Reidar Karlsen OAK                w

1933
12.02 Oslo Sportshallen Lorang Petersen                      w
14.02 Oslo Sportshallen Willy Luhnenschloss             w
02.03 Oslo Sportshallen M Savolainen, Finl                   w
26.03 Stavanger Sverre Zachariassen                            w NM finale
14.06 Oslo Bislet Reidar Karlsen OAK                            w

1934
13.01 Oslo Sportshallen Willy Luhnenschloss              w
29.01 Oslo Sportshallen Lindahl Sverige                        w N-S
18.02 København Emil Jørgensen Danm                       w N-D
18.03 Oslo Sportshallen Asbjørn Berg Hansen             w NM innledning
19.03 Oslo Sportshallen Alf Gloppen                               w NM finale
03.10 Oslo Sportshallen Arnulf Olausen                         w
05.10 Århus Einar Rasmussen, Danm                           w
06.10 Århus Henning Gustavsen, Danm                         w
03.11 Oslo Sportshallen Carl Adelsson Sverige           w
06.11 Oslo Sportshallen Bjarne Jansen                         w
13.11 Bergen Kåre Barstein, Ålesund                              w
19.11 Oslo Sportshallen Lorang Petersen                     w
10.12 Oslo Sportshallen J. Cairns Irland                         w N-Irland

1935
01.04 Oslo Sportshallen Fritz Cook                                  w NM finale
19.04 Ålborg Henning Gustavsen Danmark                    l tko  (kutt)

Uten Datering, sted
Urban Lundberg                                                                    l

Her:  51 kamper : 39 seire  9 tap  3 ukjente

Wilhelm Brockstedt

Wilhelm Brockstedt
født 1912
død 03.01 1961 (bilulykke i Sande,Vestfold)
OAK welter- mellomvekt

Også sykkelrytter (OSF) på1930- tallet, travkusk på 1950- tallet.
Kampleder i boksing til sin død. Noe beryktet for streng håndhevelse
av reglementet med kontroversielle diskvalifikasjoner.

Ikke bror av sangerinnen Nora Brockstedt slik det ofte blir hevdet.

1930
07.12 Oslo Sportshallen Kaare Kristiansen,Pugilist   w
07.12 Oslo Sportshallen Anders Larsen,Pugilist         w  (Junior NM)
WB skadet og kunne ikke gå finalen.

1931
18.01 Kongsberg Jørgen Bryn   Kongsberg                 w
18.10 Skien John Løberg, Odd                                        l
15.11 Oslo Sportshallen Kurt Colonia Tyskl                 l
19.11 Oslo Sportshallen Asbj.Lindegaard 09              w

1932
23.01 Oslo,Sportshallen Olaf Knudsen                          l tko2
25.01 Oslo Sportshallen Eino Mykänen Finland           w
13.03 Trondheim Ukjent motstander                              w
13.03 Trondheim Henry Tiller                                           l
17.04 OSlo Albert Hamborg                                              oppvisn
23.10 Oslo Sportshallen Asbjørn Lindegaard               l
24.10 Oslo Sportshallen Rolf Gjesdahl                          w
05.11 Stavanger Gudmundsen, Sandviken                   w
06.11 Stavanger Olaf Lund                                                 l
13.11 Oslo Sportshallen Olaf Lund                                  l
26.11 Oslo Sportshallen McGorry Skottland                   w
27.11 Oslo Sportshallen Harry Hallberg                         w
WB skadet, kutt, kunne ikke gå finalen mot Alfred Øien, BK 30

1933
26.03 Stavanger Anders Larsen                                       l  (NM)
26.03 Stavanger Sigurd Pettersen                                   l NM kamp om 3 plass
22.10 Oslo Sportshallen Onni Saari, Finland                l tko3
06.11 Oslo Sportshallen Thure Ahlqvist, Sverige          w
19.11 Oslo Sportshallen Gustav Persson,Rjukan       w
20.11 Oslo Sportshallen Asbjørn Lindegaard 09         l 1-2

24 kamper 12 seire  11 tap 1 oppvisning

 

Bjarne (Hansen) Skjørsæther

Bjarne (Hansen) Skjørsæther
Ørnulf
Welter-mellom 
f.1922
d 2007
Navneskifte fra Hansen til Skjørsæther etter krigen.

1936
08.11 Oslo Turnhallen Ukjent motstander                  w (Oslomesterskapet Junior)
BHS (14 år)  trakk seg i finalen mot vinneren Arne Larsen
11.10 Oslo Turnhallen Trygve Bakken, National        l

1937
10.10 Oslo Turnhallen Paul Shetelig,Pugilist            w
10.10 Oslo Turnhallen Kaare Huseby, Sandefjord    w
26.11 Oslo Idrettens Hus Carlo Runge                       l  (Oslomesterskapet  junior, finale)
12.12 Oslo Turnhallen Carlo Runge                            l

1938
09.10 Oslo Turnhallen Knut Rand OAK                      w
16.10 Oslo Turnhallen Knut Rand,OAK                      w
30.10 Oslo Turnhallen Knut Rand OAK                      w
06.11 Raufoss Knut Rand, OAK                                  w 2-1
06.11 Raufoss Torgrim Nyland, Raufoss                  w
13.11 Oslo Turnhallen Per Hareide Sp 09                 w  (Oslo-mesterskapet Junior)
BHS skadd, kunne ikke møte Carlo Runge i finalen

1939
26.03 Ålesund Kaare Barstein                                      l tko3
11.11 Oslo Turnhallen Einar Olsen, Fagen 26          l 
19.11 Skien Leif Ørhagen OAK                                     w
10.12 Oslo Turnhallen Rolf Solberg, Sandviken       l

1947
08.02 Oslo Folkets Hus Anders Larsen                     l  (Oslomesterskapet)

1948
05.02 Oslo Folkets Hus Knut Larsen Vika                l  tko (skade)  Oslo-Mesterskapet

1949
12.02 Oslo Folkets Hus Tildor Andersen                  l  (Oslomesterskapet)
20.02 Oslo Turnhallen Ivar Mollvik                              w 3-0


20 kamper 11 seire 9 tap

Harry Hallberg

Harry Hallberg
Pugilist
f.1915

Startet som AIF- bokser i Sandvika 1929 og  begynte i Pugilist 1931.

1931
11.10 Oslo Sportshallen Per Dahl                        l
18.10 Oslo Sportshallen Anders Larsen             w
25.10 Oslo Sportshallen Harper, England          l
15.11 Oslo Sportshallen Hans Nybø BAK           w
16.11 Oslo Sportshallen Georg Petterson          w
16.11 Oslo Sportshallen Carl Dehn                      l
07.12 Oslo Ukjent motstander                               w Junior NM finale

1932
17.01 Skive Carl Lundberg, Danm                        l
07.02 Stockholm Sjøberg, Sverige                       w (Oslo-Stockholm Junior)
06.03 Bergen Hans Nybø                                       w
23.10 Oslo Sportshallen Knud Jensen Danm   l tko 2
13.11 Oslo Sportshallen Johan Nilsson OAK    l
27.11 Oslo Sportshallen Wilhelm Brockstedt    w
28.11 Oslo Sportshallen Kristian Hansen          w

1933
15.01 Oslo Sportshallen Alfred Øien BK 30        w
16.01 Oslo Sportshallen Sigurd Olsen                w
26.03 Oslo Asbjørn Lindeggård Sp 09                 w (NM innledn)
27.03 Oslo Olaf Lund, Viking                                  l (NM finale)
22.10 Oslo Sportshallen Sigurd Olsen                 w
22.10 Oslo Sportshallen Onni Saari                     w dq 2 (lavt slag)
23.10 Oslo Sportshallen Henry Tiller                    w
05.11 Oslo Sportshallen Olle Østling                   w
06.11 OSlo Sportshallen Henry Tiller                     l
12.11 Borås U Eliasson,Ymer                               w
13.11 Gøteborg Gustaf Berglund                          w
25.11 Bergen Olaf Lund Stavanger                        w
10.12 Oslo Sportshallen McLeod Skottland        l 1-2
Kampene gikk over 5 runder


1934
12.01 Oslo Sportshallen Reidar Olafsen                    l
21.01 Oslo Sportshallen P Kroet                             l (Norge-Nederland)
28.02 Oslo Sportshallen Onni Saari                       l
02.03 Oslo Sportshallen Sigurd Olsen                  l 1-2
18.03 Oslo Sportshallen Henry Tiller                      l NM innledning
05.11 Oslo Sportshallen Reidar Olafsen                    l dq 
11.11 Stockholm Dahlin                                            w
16.11 Oslo Sportshallen Reidar Olafsen                    l
18.11 OSlo Sportshallen Haakon Hansen (Åles)l

1935
21.01 Oslo Sportshallen Leif Bromseth                 l 1-2
31.03 Oslo Henry Tiller                                              l NM innledning
16.04 Odense Kaj Hansen                                       l
19.04 Ålborg Kermit Franzen                                    w tko2
10.07 Oslo Bislet Gillem USA                                 w tko 2 (Amerikanerstevnet)
21.10 Oslo Turnhallen Lindell, Sverige                  w
03.11 Oslo Turnhallen Thomas Smith Skottl       w 3-0
01.12 Gøteborg Tage Ahlstrøm                                l

1936
19.01 Oslo Sportshallen Leif Bromset                   l
20.01 Oslo Sportshallen Leskinen,Finland          w tko2
01.03 Tønsberg Leif Landaas                                 w
18.10 Oslo Ivar Stormo BK 30                                 w
15.11 Oslo Sportshallen Hans Hansen, Danm   w
16.11 Oslo Sporthallen Henry Tiller                        w
08.12 Sarpsborg Te Nuyl                                          w (Norge-Nerdeland)
26.12 Odense Kaj Hansen                                       l
27.12 Ålborg  C Hansen                                            w

1937
31.01 Oslo Colosseum Henry Henriksen             w (Pugilist-Fagen 26)
08.03 Trondheim Henry Tiller                                  l
11.04 Stockholm K Petterson                                  w

1938
06.03 Oslo Turnhallen Anders Larsen                  l NM innledning
29.10 Oslo Turnhallen Arne Kant                           w
30.10 Oslo Turnhallen Anders Larsen                 w
09.12 Gøteborg Gøsta Borg                                     l  Oslo-Gøteborg
26.12 København Gerhardt Petersen                    l tko2 kutt

1939
04.02 Turnhallen Oddvar Gulbrandsen                l

 

 

62 kamper  33 seire 29 tap

Erling Nilsen

Erling Nilsen Pugilist
lett tungvekt/tungvekt
Startet som AIF-bokser med sensasjonsseier over Olaf Romsaas i AIF NM 1929
Yrke Politibetjent
f. 30.12. 1910 Oslo
d 23.04 1984 Moss

1929
17.03 Oslo Olaf Romsaas                                        wko 2 NM finale AIF

Uten dato, AIF -kamp Victor Mihailov, Sovjet           l  3

1930
08.12 Oslo Sporthallen Ragnar Hansen OAK         w ko 1 Junior NM innledn
Nilsen ble juniormester i tungvekt, da Arne Pran,
Pugilist trakk seg i finalen.

1931
11.01 Oslo Øistein Nilsen, Sarpsborg                      w tko (kutt)
12.01 Oslo Bjørgvin Hansen, Skien                           l
16.11 Oslo Sporthallen Bjørgvin Hansen,Skien      w
14.12 Oslo Erik Eriksson Sverige                               ukjent
(Kamp annonsert i Aftenposten sammen dag)

1932
06.03 Bergen Fr. Askevold                                           w ko1
21.03 Oslo Sporthallen Olaf Langballe Pugilist       w ko2 (NM finale)
14.11 Oslo Hetchel, Tyskland                                      w

1933
16.01 Oslo Gunnar Barlund, Finland                         l  
26.02 Halden Karl Pettersen Halden                        w
05.11 Oslo Herbert Nilsson Sverige                          w
12.11 Borås, Sverige Gustaf Johansson                  w ko 1 (Pugilist-Ymer)
13.11 Gøteborg Sven Hjelm, Sverige                        w
26.11 Trondheim Georg Lian                                      w

1934
04.01 Helsinki Toivo Zivbek Finland                         w
12.02 Sarpsborg Knut Karlsen Selbakk                   w tko2
02.03 Oslo Sporthallen Gunnar Barlund                  w
19.03 Oslo Rolf Thorsen Pugilist                               w NM finale
28.03 Oslo Sporthallen Gunnar Barlund                   l
18.05 Dublin A Sharkey                                                w N -Irland
21.01 Bergen Goider, Nederland                               w
02.11 Oslo Sporthallen John Sjø, Sverige               w ko1
05.11 Oslo Sporthallen Halfdan Nielsen, Danm     l

1935
21.01 Oslo Sporthallen Jens Jørgensen, Danm   w tko2 (Håndskade)
03.02 Bergen Georg Lian                                            w
01.04 Bergen Rol Thorsen                                          w NM finale
21.10 Oslo Turnhallen Emilsson, Sverige               w ko
03.11 Oslo Turnhallen Harry Nicolaisen, Danm    w ko2
08.11 Københaavn Halfdan Nielsen Danm             w ko1
17.11 Oslo Turnhallen Hans Knudsen, Danm       w tko2
08.12 Oslo Pat Floyd, England                                    w 2-1 Norge-England

1936
09.02 Oslo Per Andersson                                        w 2-1 N-S
14.02 København Omar Hermansen                      w 2-1 N-D
17.03 Oslo Ukjent motstander                                  w NM finale
11.08 Berlin Walter Marti, Sveits                               w dq 3 OL innledning
12.08 Berlin Ernest Toussaint, Luxemb                 w ko2 OL innledning
14.08 Berlin Guillermo Jose Lovell, Arg                   l  OL
3. plass til Nilsen i turneringen, Ferenc Nagy stilte ikke til bronsefinalen

1937
27.01 Stockholm Carl Bonnevie, Sverige                w 2-1 N-S
?? ?? Jarl Johnsen                                                      w
08.03 Trondheim Georg Lian                                    w NM finale
14.03 Oslo Jørgen Jensen, Danmark                     w 3-0 N-D
06.05 Milano Stanislaus Pilat, Polen                       w EM innledning
08.05 Milano Olle Tandberg, Svergie                       l EM kvartfinale

1938
23.01 Oslo Robert Ståhl, Sverige                              w 3-0
30.01 Oslo Olle TAndberg                                          l  N-S
11.02 Danmark Omar Hermansen                          w N-D
06.03 Oslo Turnhallen Ingen motstander               w wo NM finale Tungvekt

1939
12.03 Sarpsborg Aage Andersen                                w tko2 NM finale
29.10 Oslo Turnhallen Per 'Svarte- Per Andersson w 2-1
21.11 Halden Oddvar Gulbrandsen                            w

1940
11.03 Oslo Aage Andersen Torshaug                      l  NM 

53  kamper  43 seire 9 tap 1 ukjent

 

 

Henry Tiller

Henry Tiller
BK 1930

f. 14.06. 1914
d 01.01 1999

1930
Odd Woldseth                                                                  w
Otto Helland                                                                     w
A Kronquist, Østersund                                                  w      

1931
S.Pettersen                                                                      w
O.Øien                                                                               w
H.Hammer Østersund                                                   w
05.12 Oslo Sporthallen Karl  Hansen  Sp 09            w tko3 (Junior NM innledn)
06.12 Oslo Sporthallen Leif Holter ,Horten               w 3 (Junior NM innledn)
06.12 Oslo Sporthallen John W Wiksen                     w ko (JUnior NM innledn)
07.12 Oslo Sporthallen E M Andersen                        w   (Junior NM innledn)
07.12 Oslo Sporthallen Ø Johansen,Tønsberg        w tko 2 Junior NM finale

1932
                                O Øien                                                w
24.01 Trondheim Harald Mjelva Tromsø                    w
31.01 Sundsvall Bertil Nilsson                                        l
Før dette tapet hadde Tiller 13 strake seire fra debuten og fram.
28.02 Trondheim Pelle Edlund, Sverige                     l tko2
                                G Kalstad  Namsos                        w tko3
                                 J. Mæhre                                           w tko 1
                                Harald Petersen  BK 30                  w
13.03 Trondheim Wilhelm Brockstedt                         w
                                S Saunders England                       w
                                 A Lindgren, Østersund                   w
                                Harald Petersen BK 30                    l
04.12 Trondheim J Sæthermyr                                     w
04.12 Trondheim O Øien                                               w
04.12 Trondheim Per Dahl, Sp 09                               w

1933
Leif Bromseth                                                                  w
Martin Johansen, Narvik                                                w
O Petterson, Sverige                                                      w
G Kalstad                                                                         w
21.01 Trondheim R Holm Namsos                            w
27.02 Trondheim Anders Larsen,Pugilist                  w
J. Robeck, Hammerfest                                                 w
Harry Hallberg                                                                 w
Leif Bromseth                                                                 w
26.03 Stavanger Carl Dehn Pugilist                            l 1-2 (NM innledning) 
?? 04 Ålesund, Ole Røisland                                        w
Anders Larsen                                                                 w
21.10 Oslo Sporthallen Sigurd Pettersen, Stav.        w tko3 (kutt)
22.10 Oslo Sporthallen Asbj. Lundegård Sp 09       w
23.10 Oslo Sporthallen Harry Hallberg Pugilist        l
30.10 Trondheim Onni Saari Finland                          w
Olle Østlind, Sverige                                                       w
05.11 Oslo Sporthallen Niels Hansen, Dan               l
06.11 Oslo Sporthallen Harry Hallberg                        l
12.11 Bergen Ingvald Olsen SIF                                   w
12.11 Bergen Kristian Olsen BAK                                 l

1934
Ole Nordvik Trondheim                                                 w tko
28.01 Sundsvall G Gøransson Sverige                      l
31.01 Hernøsand H. Genberg Sverige                       w
Leif Bromseth                                                                  w
05.02 Trondheim Olaf Nordvik Trondheim BK          w
28.02 Oslo Sporthallen Sigurd Olsen                         w tko2
Harry Hallberg                                                                  w
02.03 Oslo Sporthallen Onni Saari                              l
04.03 Trondheim Onni Saari                                        w
05.03 Trondheim Bruno Ahlberg                                  w
18.03 Oslo Reidar Olafsen Sp 09                                l (NM innledning)
Alfred Øien                                                                        w
Leif Bromseth                                                                  l
Einar Andresen Narvik                                                    w
J Rønbeck                                                                         w
Kjerreng                                                                             l
Mikkelsen Tromsø                                                          w
Irgens Fredriksen, Bodø                                                w
18.05 Irland Flood                                                           l (N-Irland)
Kerrgang Irland                                                               w
20.05 Irland Hennely                                                      w (N-Irland)
21.05 Birr Irland Hennely                                               w (N- Irland)
25.05 Bergen Charles Nordvik, Bjørgvin                    w tko
S Smith England                                                             w
21.10 Oslo Knud Jensen Danmark                            w
22.10 Oslo Ole Røisland                                               l
28.10 Trondheim Anders Dahlgren BK 30                w
29.10 Trondheim Haakon Hansen (Ålesund)          w
06.11 Ålesund Haakon Hansen (Ålesund)                l
07.11 Ålesund Haakon Hansen (Ålesund)                w
Folke Bergman Sverige                                                w
03.12 Trondheim Ragnar Berglien, Sverige             w

1935
Haakon Hansen (Ålesund)                                          w
Haakon Hansen (Ålesund)                                          w
Ivar Stormo                                                                     w
19.02 Danmark Knud Jensen                                     w N-D
30.03 Bergen Harry Hallberg                                      w NM innledning
31.03 Bergen Leif Bromseth                                       w NM innledning
01.04 Bergen Arne Amundsen                                   w NM finale
Rudolf Innbjør Molde                                                    w
Georg Lian                                                                     w
Richard Eriksen Molde                                                 w tko
27.10 Trondheim Anders Larsen                                w
29.10 Trondheim Rudolf Andreassen Narvik           w
11.11 Trondheim Åke Håkansson Sverige               w 3-0
17.11 Oslo Henry Nielsen Danmark                         w
Ingvald Olsen  Torshaug                                              w tko
Kristian Olsen BAK                                                        w
08.12 Oslo A Shawyer    GB                                          l  Norge- England
26.12 Ålborg  Willy Jensen Danmark                         w tko
27.12 Ålborg  Børge Madsen                                       w ko1

1936
09.02 Oslo Colosseum Harry Eklund                        w (N-S)
14.02 København Gunnar Andreason Danmark    w (N-D)
14.03 Oslo Trygve Jansen, Bergen                           w NM innledning
15.03 Oslo Aage Mørk                                                  w NM finale
25.06 Trondheim Leif Bromseth                                 w (OL uttagning)
25.06 Trondheim Haakon Hansen (Ålesund)          w (OL uttagning)
Harry Hallberg                                                                w
11.08 Berlin Peltz, Syd-Afrika                                       w (OL innledning)
12.08 Belrin Shrimpton, England                               w 2-1 (OL innledning)
13.08 Berlin Baumgarten, Tyskland                           w (OL innledning)
15.08 Berlin Chmelinski                                               w OL innledning
16.08 Berlin Despeaux, Frankrike                               l (OL finale)
05.10 Trondheim K Skarbøvik, Ålesund                    w
06.10 Trondheim Leif Bromseth                                 w
14.11 Oslo Turnhallen Anders Larsen                      w
15.11 Oslo Turnhallen Harry Hallberg                      w
29.11 Trondheim Einar Andreassen, Narvik            w
30.11 Trondheim Jarl Johnsen                                   w 2-1
06.12 Oslo Colosseum Te Nuyl                                 w (N-Nederland)

1937
07.01 Posnan, Polen Pisarski                                    Uavgjort (N-Polen)
10.01 Warsawa Mischi Antonis                                  w N-Polen
31.01 Stockholm Gøsta Sandberg                             w N-S
Harry Hallberg                                                                w NM
06.05 Milano Raadik                                                     w EM innledning
07.05 Milano Chmielewski                                         l EM innledning
Despeaux                                                                        w
12.09 Trondheim Despeaux Frankrike                      w
05.12 Oslo Colossseum Henri Chmielsewski        w N-Polen
           Chemlinsky var Europamester
06.12 Sarpsborg Aage Andersen                              w
12.12 Eskilstuna  Olof Normann, Sverige                w tko1

1938
26.01 Trondheim Sverre Simonsen Fjell,Løkken  w ko 1
27.01 Trondheim Kåre Jensen                                  w
Simonsen var AIF- bokser i dette " forliksstevnet". Kåre Jensen veide 82 kilo
mot Tillers 73 kg.
30.01 Oslo Gøsta Borg, Sverige                                w N-S
Arthur Englund Sverige                                                w tko3
06.02 Eskilstuna A Salong, Estland                         w tko2
Olle Nordmann Sverige                                               w ko1
09.02 Gøteborg Sten Andersson                              w
Gunnar Andreasson                                                    w
Georg Lian                                                                     w
05.03 Oslo Turnhallen Johs Bergesen, Bjørgv      w tko1 NM innledning
06.03 Oslo Turnhallen Anders Larsen                    w tko2 NM finale
06.04 London E.A Shrimpton                                     w
           Shripmton bror av den Shrimpton som Tiller slo i OL 1936
06.04 London H.O Davis                                             w
06.04 London A.E Harrington                                     w
07.04 London Wolly Pack                                           w
          Tiller ble Britisk mester, eneste utenlandske deltager.
          Kampene til Tiller 06.04 gikk kl 12, 16.30 og 20.30
          Tiller ble sjøsyk på reisen over, men hentet seg inn for å si det mildt!
          En legeundersøkelse etter kampen viste at Tiller hadde bokset med
         brukken tommelfinger.
23.09 Trondheim Erik Campe, Tyskland                 w
Olle Anderson                                                                w ko1
28.11 Trondheim Åge Andersen                                w

1939
26.03 Ålesund Arne Kant                                            w
Rolf Halvorsen, Skien                                                 w ko2
Kåre Jensen AIF                                                           w
13.09 København Henry Nielsen                              w
Chr. Christensen                                                         w
29.09 Oslo Bislet Gerhart Petersen, Danmark       w ko1
30.09 Oslo Bislet Christian Christensen                 l ko1
10.11 Stockholm A Granelli, Sverige                         w
12.11 Oslo Turnhallen Oddvar Gulbrandsen Halden w tko2

1940
Henry Palmryd                                                                w
Henry Palmryd                                                                w
Frans Johansen Bergen                                              w tko2
Walter Østrem   SIF                                                        w tko
Walter Østrem SIF                                                         w tko2 NM Finale

Total record: 160 kamper 139 seire  20 tap 1 uavgjort
Aftenposten 28.12 1940 har recordlisten med 3 manglende kamper.
Listen her er komplett. 17.nov 2010 ( Tron Jensen.)

 

Henning Halvorsen

Henning Halvorsen

f 1957
Drammen Atletklubb.

1974
05.12 Oslo Folkets Hus Roger Sørum BK 30        w

1975
01.02 Drammen Tron Jensen,Ørnulf                          w 3-0
23.02 Tønsberg Bjarne Skjervedal                              l 0-3
?? ?? Hønefoss  Tron Jensen, Ørnulf                         w 3-0
(Hovedkamp: Jan Arne Pedersen mot Trond Kareliussen)
10.10 Oslo Folkets Hus Tron Jensen Ørnulf             w 3-0
10.11Oslo Folkets Hus Trond Jamtun,Ørnulf            w 3-0
07.12 Drammen Rune Berg, Harstad                         w 3-0 (Junior NM finale)

1976
22.02 Uddevalla  Svensk motstander                          l    (N-S Junior)


1977
21.02 Bergen Juha Tahamäki Sverige                         l 0-3 N-S Junior
?? ?? Moss  Ukjent motstander                                    w
?? ?? Drammen Ukjent motstander                            w
20.11 Bergen Øistein Vikstøl                                         w 4-1 NM Junior finale

1978
14.01 Moss Tommy Conroy England                          w 4-1
03.12 Kristiansand Jarle Hitland                                  w 5-0 NM Junior finale

Øystein Vikstøl

Øistein Vikstøl  (ofte Wikstøl i avisene)

AIK Lund
f. 1957

1973
ca oktober Porsgrunn Frank Andersen, Pors            w 3-0
ca oktober Porsgrunn Arve Sir, AIK Lund                    w 3-0
ca.oktober Porsgrnnn Steinar Hansen,Horten          w 3-0
02.12 Moss Jack Iversen, Pors                                     l  (Junior NM innledn)
09.12 Porsgrunn Palle Jensen, Danmark                  l 1-2 (N-D Junior)

1974
21.04 Kristiansand Tony Littlejohn, Markyate            w 3-0
24.11 Tønsberg Jack Iversen                                        l 2-3 (finale Ungdoms NM)
08.12 Hønefoss Rune Berg, Harstad                          w  (JUnior NM finale)
10.12 København Alex Brogaard                                   l  (N-D Junior)

1975
16.02 Oslo Folkets Hus Peter Eklund Sverige            w 3-0 N-S Junior
22.02 Tønsberg Paul Nyman, Sverige                          w
?? ?? Fredrikshavn Danmark Frank Bergren,Danm w 3-0
22.03 København Alex Brogaard Danm                       w 3-0 Junior Nordisk
23.03 København Mainonen, Finland                            l         Junior Nordisk finale
??.04 London  Des Brackett, Markyate                          w
10.11 Oslo Folkets Hus Tron Jensen, Ørnulf              w 3-0
06.12 Kristiansand Ove Lautsten Danmark                 w

1976
22.02 Uddevalla Sverige Ukjent motstander                l 0-3 (N-S Junior)
??.06 Canada Randy Gullison, Canada                       l 1-2
??.06 Canada Alan Dejare, Canada                              w 3-0
08.11 Haugesund Trond Thomassen TK                    w 3-0
28.11 Kristiansand Peter Dahl, Danmark                    w 5-0
05.12 Porsgrunn Arne Berg, Harstad                            w tko2 skade Junior NM finale
Muligens Rune Berg, tidligere motstander

1977
12.02 Kristiansand Ole Beck Danmark                         w tko3
20.02 Bergen, Ukjent motstander                                   w N-S Junior
??.10 Tammerfors, Finland Pekka Kantola Finl           l 1-4
20.11 Bergen Johnny Johansen BK 30                         w Junior NM  innledn
20.11 Bergen Henning Halvorsen                                   l 1-4 Junior NM finale
04.12 Kristiansand Johnny Hansen                               w
ØV brakk hånden, men vant

1978
21.01 Trondheim, John Van Elteren                                w 3-0 Norge- Nederland Junior
12.03 Trondheim Mimoun Al Mouscoli, VIka                  w 3-2 Senior NM innledn
12.03 Trondheim Jan Oskar Worren,AIK Lund              w 5-0 Seniro NM finale
05.05 Kristiansand Ricky Riccardi, Markyate                 w dq 3

1979
21.12 Tønsberg Jan Halvorsen, Ørnulf                           w   (Oslo-Tønsberg-formasjon)

1980
12.04 Kristiansand Lee Pullen England                         w 2-1

1981
17.01 Kristiansand Jarle Hitland                                      l 2-3
15.03 Tromsø K Kaneborg, Harstad                                w tko Senior NM innledn
15.03 Tromsø Terje Sveen, TK                                         l tko 3  Senior NM finale

Vikstøl bokset totalt 120 kamper  20 ganger på landslaget

Rekord her:  38 kamper   27 seire, 11 tap                      
                   

Per Bunes

Per Bunes (Bunæs)

Mellomvekt, Pugilist

1973
03.02 Drammen Per Nilsen, Sentrum                    l tko skade

1975
09.11 Oslo Folkets Hus Egil Røis                            l  (NM finale)

1976
08.12 Oslo Folkets Hus Laszlo Almassy Fagen   w ko

1977
05.03 Raufoss  Tore M Solvang                               l tko3 (NM innledning)
20.03 Fredrikshavn Tommy Larsen, Danmark      l 0-3

1978
12.03 Trondheim Stein Revfem                               w ko 1 NM finale Lett mellomvekt

Viggo Trosdahl

Viggo Trosdahl
f.1953
Ørnulf. Fra 1980: Sentrum BK

1974
24.11 Tønsberg Ukjent motst                               w  NM begynnere
08.12 Hønefoss Jan Harald Wessel AIK Lund  w NM junior innledn
08.12 Hønefoss Fritjof Andersen                          l NM junior Finale

1975
16.02 ??   Timo Vasco, Sverige                             l 1-2  N-S Junior

1976
22.11 Hønefoss Einar Nilsen                                l 0-3
08.12 Oslo Folkets Hus Einar Nilsen                   l

1977
10.01 Hønefoss Daniel Kachynaz Polen            l 1-2
11.12 Oslo Folkets Hus Lars Frriis                 w  2-1  N-D

1978
15.01 Oslo Folkets Hus Stuart Lithgo                   l 2-3
12.03 Trondheim Helge Kvithammer                  w tko3 NM finale
19.03 Norrköping Åke Johansson                        w 2-1 N-S
03.04 Helsinki Pelikainen, Finland                      l 0-3 Nordisk innledn
25.04 Porsgrunn  Finsk motstander                    w

1979
11.03 Drammen Bjørn Edgar Johansen             l  (NM finale)
30.09 Moss Klaus Bareksten                                w 3-0
31.10 Ålborg Danmark Esa Veikola                     l tko2 kutt
11.11 Tønsberg Wieslaw Adamski Polen           l 0-3

1980
25.02 Oslo Chateau Neuf Mark Higgs  USA       w 3-0
16.03 Tønsberg Bjørn Bugge AK 59                     w tko NM finale
11.11 Oslo Klaus Bareksten                                 w ko Oslo-Mesterskapet
28.11 ??            Kari Vasala, Sverige                    w
30.11 Oslo Folkets Hus Nigel James Danm     w 3-0
14.12 Danmark Benny Nielsen Danm                 l 0-3 N-D

1981
15.03 Tromsø Ukjent motstander                        w NM finale

1982
14.03 Oslo Folkets Hus Lasse Vold OAK           w tko2  NM finale

1983
19/20.03 Moss Mossehallen Ukjent motstander w  NM finale

1984
17/18.03 Oslo Ekeberghallen Ukjent motstander w NM finale

1985
18.03 Kristiansand Ukjent motstander              w NM finale

 

Her 28 kamper 17 seire 11 tap

Ragnar Haugen

Ragnar Haugen
Flue-lettvekt
Født 25 august 1911
Død 8 oktober 1964

Trener i Sp. 09 til sin død.
Bror: Harry Haugen

1928(?)
?? ?? Oslo Fritjof Sønderby                          w
Sønderby født 24.12 1906  Trener  og administrator i Pugilist

1929
28.01 Oslo Fr. Johansen, Ørnulf                  w Junior NM
Historiens første Junior NM
07.04 Oslo Marcel Lühnenschloss             w  Junior Oslo M
27.08 Oslo Vilmar Eg Berg OAK                  w tko2

1930
30.03 Trondheim Sigurd Larsen                   l (NM innledn)
21.10 Malmø Edvard Olsson                          w
?? 10 København Ukjent motst                      w
?? 10 København Ukjent mots                       w
?? 10 København Ukjent mots                      w

1931
11.02 Oslo Fogas, Ungarn                             w
11.10 Oslo Walter Hauge                                w
11.10 Oslo Thure Ahlqvist                               l
24.10 Oslo Sten Holm Ørnulf                         w
25.10 Oslo Harald Hansen                            w
22.11 Stavang. Ole Røisland                            l
06.12 Oslo Asbjørn Nilsen                             w

1932
24.01 Oslo Harald Hansen                            l
25.01 Oslo Haakon Nielsen OAK                  ukjent
21.03 Oslo Ole Røisland                                l NM finale
30.09 OSlo Ukjent motstander                      w
?? 10 København Wilhelm Beck                   w
12.10 København Henning Jørgensen        w
23.10 Oslo Sverre Pettersen                          w
23.10 Oslo Ole Røisland                                l
27.11 Oslo Killoop, Skottland                         l

Uten dato
Uten sted   Per Bjørck Sverige                      l
Uten sted  Carl Andersen Danm                  l  Norge- Danmark

1933
22.01 OSlo Haaverstein SIF                          w
12.02 Oslo Edgar Skibstedt OAK                 w
05.11 Oslo Wilhelm Beck Dan                      l  0-3
26.11 Bergen B Andersen Bjørgvin              w
26.11 Bergen Thv Ølnes, Bjørgvin                w

1934
15.01 Oslo Rosenberg,Holland                               w
28.01 Oslo Allan Carlsson                                       l  N-S
18.03 Oslo Sigurd Steen                                           w NM innledn
18.03 Oslo Harry Haugen                                         w tko1 NM innledn
19.03 Oslo Sporthallen Rudolf Andreassen          w  NM finale Lettvekt
06.05 Sarpsborg Henry Martinsen National  oppvisning
20.01 Birr Irland Byrne Irland (1.kamp)                   l Norge- Irland
21.01 Birr, Irland Byrne, Irland                                   l  Norge-Irland
02.10 Oslo Arnfinn Underli                                       w
02.10 OSlo Marcel Luhnenschloss                        w
21.10 Oslo Sverre Pettersen                                   w
06.11 Oslo Gunnar Ramstedt Sverige                   w
16.11 Oslo Fredrik Johansen                                  w

1935
20.01 Oslo Carl Dehn                                               l
19.02 Drammen Petersen, Danmark                    oppvisn
31.03 Bergen Trygve Andersen                                 w  NM innledn
31.03 Bergen Judolf Torgersen                                w 2-1 NM innledn
01.04 Bergen David Paltiel                                           l   NM finale
06.10 Tønsberg Ole Røisland                                 oppvisn
03.11 Oslo Anders Larsen                                      l
03.11 Oslo Sverre Olstad                                        w tko2

1936
18.01 Oslo David Paltiel                                  w 2-1
19.01 Oslo Gøsta Alf                                        w  
04.08 Oslo Gunnar Hansen                           w  OL uttagning
12.08 Berlin Poul Kopps, Danmark             l 1-2 OL innlending
18.10 Oslo Carabin, Belgia                            w
06.12 Oslo Ben Bril, Holland                          l   Norge-Holland
13.12 Skien Jacob Green                               w

1937
07.03 Trondheim Adolf Pedersen                w NM innledn
08.03 Trondheim Per Dahl                            w NM innledn
09.03 Trondheim Rudolf Andreassen         l  NM finale 

1938
16.01 Bergen Rolf Eriksen                            w
16.01 Bergen Ingolf Relling                          w
25.01 Oslo Sverre Pettersen                         w 

1940
20.01 København Gunnar Jensen                l
21.01 København Poul Kopps                       l

69 kamper  44 seire 21 tap 3 oppvisning 1 ukjent

(Hans) Anker Paulsen

(Hans) Anker Paulsen
Sp.09
Født 26.10 1909
Død 19.12 2005

Bror: Harder Paulsen

Trener i Rollo fra 1958
Adresse Finnmarksgata  57, Oslo.

1928
07.10 Oslo Ottar Larsen                                    l
18.11 Oslo Arne Nilsen OAK                            w
18.11 Oslo Paul Pedersen Ørnulf                   w
AP bokset for Fagen

1929
05.10 Oslo Per Dahl                                           l
01.12 Oslo Henry Gade                                     w
01.12 Oslo Per Dahl                                           l
15.12 Oslo Per Dahl                                           w ko Junior NM innledn
15.12 Oslo Sigurd Johansen Larvik                w  Junior NM finale

1930
26.01 Stocholm N Karlsson                             l
09.02 Oslo Harald Samuelsen OAK              w tko2
16.03 Oslo Edvard Børresen                           w  Oslo Mester Junior innledn
17.03 Oslo Per Dahl                                          w Oslo Mester Junior finale
11.08 Oslo Walter Hauge                                 w
11.08 Oslo Per Dahl                                          w
26.10 Oslo Wolski,Polen                                   w

1931
12.01 Oslo Walter Hauge                                  w
12.01 Oslo Paul Pedersen                                w
25.10 Oslo Clarke England                               w
25.10 Oslo Ole Røisland                                    l
06.11 Oslo Dælenegen Fredrik Johansen    oppvisn 2 runder


1932
20.09 Oslo Ukjent motstander                          w
23.10 Oslo N Karlsson                                       l tko3
24.10 Oslo Carl Andersen Danm                     l
28.11 Oslo J Reid Skottland                              w

1933
08.01 Oslo Walker, GB                                       w
29.01 Oslo Knut Gangeskar                              w 
12.02 Oslo Thure Ahlqvist                                     l
13.02 Oslo Walter Hauge                                   l
14.06 Oslo Thure Ahlqvist                                  l
04.10 Århus Wilhelm Beck                                 l ko2
06.10 Århus Edvard Petersen                            w
08.10 Ålborg Rye Hougaard                              w
20.11 Oslo Leif Ottersen Rjukan                      w
21.11 Oslo Per Dahl                                            w

1934
12.01 Oslo J Jelders, Holland                          w ko1
14.01 Oslo Sporthallen Sverre Pettersen      w
20.01 Birr, Irland O'Brien                                   w Norge.- Irland
09.03 Oslo Håkon Lind                                      ukjent
17.03 Oslo Carl Dehn                                        w   (NM innledn)
18.03 Oslo Sverre Olsen                                   w  (NM innledn)
19.03 Oslo Anders Larsen                                 l   (NM finale)
02.11 Oslo Gunnar Ramstedt                           w dq3
05.11 Oslo Olaf Gulbrandsen                           w

1935
20.01 Oslo Sverre Pettersen Fredrikstad       w 3-0
29.03 Bergen Alf Nythun, Bergen                         w NM innledning
30.03 Bergen Anders Larsen                                l  NM innledn

Uten dato:
Fogas, Ungarn                                                    w
Sannsynligvis februar eller september 1931



46 kamper  32 seire 12 tap 1 ukjent 1 oppvisning

Leif Moen

Leif Moen  Odd Skien
Fjærvekt

1959
20.12 Tønsberg Svend Henriksen                     l

Harry Hansen (Stavanger)

Harry Hansen, SIF  Bantam
Må ikke forveksles med Harry Hansen BAK bantam

1933
25.03 Stavanger Kristian Torvund                   l NM innlending
26.03 Stavanger Trygve Normann                   w  NM kamp om 3 plass
26.11 Bergen Fredrik Johansen Pugilist       w dq
Les mer i arkivet » April 2012 » August 2011 » Juli 2011
hits